Reklama

Ogromna przebudowa. Może być ciężko

Opublikowano:
Autor:

Ogromna przebudowa. Może być ciężko - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 20 mln pochłonie przebudowa ulic Traktowej, Dobrzyńskiej i Zglenickiego łącznie z budową rond, która zacznie się w połowie czerwca i potrwa do jesieni. Trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość, bo prawdopodobnie nie obędzie się bez sporych korków, zwłaszcza gdy pracownicy Orlenu będą jechać do pracy lub z niej wracać.

Ponad 20 mln pochłonie przebudowa ulic Traktowej, Dobrzyńskiej i Zglenickiego łącznie z budową rond, która zacznie się w połowie czerwca i potrwa do jesieni. Trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość, bo prawdopodobnie nie obędzie się bez sporych korków, zwłaszcza gdy pracownicy Orlenu będą jechać do pracy lub z niej wracać.

We wtorek podpisano umowę z wykonawcą przebudowy dróg wojewódzkich nr 559 i 562. Przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia, które wyremontuje nam drogi za ponad 20 mln zł. To mniej niż szacowano na początku, a miasto liczy na 85-proc. wsparcie unijne jeszcze z poprzedniej perspektywy finansowej (jest decyzja o przesunięciu projektu z listy rezerwowej na podstawową, to nie jest jeszcze wprawdzie przyznanie dotacji, ale już krok w tym kierunku). 

Prace powinny rozpocząć się mniej więcej w połowie czerwca, bo w przyszłym tygodniu ma nastąpić przekazanie placu budowy,  a zakończyć do 31 listopada br.

Wykonawca będzie musiał się śpieszyć, bo zakres prac jest naprawdę spory. W planach jest rozbudowa ulic Traktowej i Dobrzyńskiej wraz z kanalizacją deszczową i sanitarną, budowa rond na skrzyżowaniu Szpitalnej z Traktową, a także na skrzyżowaniu Dobrzyńskiej i Zglenickiego. Przebudowane będzie też skrzyżowanie Maszewskiej z Traktową i Dobrzyńską, na wszystkich ulicach powstaną też nowe chodniki, ścieżki rowerowe i oświetlenie.

Z pewnością nie da się uniknąć utrudnień, bo zakres prac jest naprawdę potężny, ale o szczegółach związanych z czekającymi kierowców utrudnieniami będzie można mówić dopiero, gdy zaakceptowany zostanie projekt czasowej organizacji ruchu. Niemal pewne jest jednak, że czekają nas spore korki, zwłaszcza gdy pracownicy Orlenu będą jechać do pracy lub z niej wracać.

Już teraz wiadomo jednak, że trzeba będzie zrobić wszystko, by nie zablokować dojazdu do szpitala na Winiarach. Dlatego - wyjaśnia Hubert Woźniak z biura prasowego Ratusza - remont Kazimierza Wielkiego i Parowej zaczął się w kierunku rogatek, mariawitów i Starego Rynku, a jednocześnie prace ruszą  od ronda przy Zglenickiego i Traktowej w kierunku Jaru Brzeźnicy i osiedli Skarpa oraz Dobrzyńska.

Wykonawca ma przejąć plac budowy jeszcze w czerwcu. Kobylarnia odpowiadała za takie płockie inwestycje jak m.in. remonty Zglenickiego, Wolskiego, Bielskiej czy Dobrzykowskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE