Reklama

Reklama

Ogromna awaria kolejowa w Polsce. Płocka jednak prawdopodobnie nie dotyczy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Miecznik

Ogromna awaria kolejowa w Polsce. Płocka jednak prawdopodobnie nie dotyczy  - Zdjęcie główne

foto Tomasz Miecznik

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od rana kolej boryka się z ogromnymi opóźnieniami. Jak poinformował Mirosław Skubiszewski, wiceprezes zarządu PKP PLK, awarii uległo 19 z 33 centrów sterowania. Trwa walka o przywrócenie połączeń, ale wiadomo już, że niektóre pociągi w ogóle dziś nie wyjadą w trasę. Nie dotyczy to jednak Płocka.

Reklama

Nad ranem doszło do awarii systemów kierowania ruchem.  Służby nie wykluczają, że to efekt cyberataku. 

- Między godziną 3:30 a 4:00 w 19 miejscach nastąpiła awaria systemów sterowania ruchu kolejowym - poinformował Mirosław Skubiszewski na briefingu prasowym. - Ponieważ systemu sterowania ruchem nie są zdolne do prawidłowego działania zostały wprowadzone obostrzenia, gwarantujące bezpieczeństwo ruchu pociągów i podróżnych. Już od wczesnych godzin rannych trwa zabezpieczenia dróg przebiegu, wprowadzane są specjalne regulacje i procedury, które mają zastosowanie w takich przypadkach. Tak, żeby ruch pociągów odbywał się w sposób bezpieczny. Niestety wiąże się to z opóźnieniami. 

Jak dodał, niektóre pociągi mogą dziś w ogóle nie wyjechać na trasę. Awaria dotyczy ok. 820 km linii kolejowych w kraju, ale w bardzo newralgicznych lokacjach.

- Skutki eksploatacyjne dla pasażerów będą odczuwalne bardzo długo - nie ukrywa Skubiszewski. 

Płocka to jednak nie dotyczy

Jak udało nam się ustalić, Płocka to jednak nie dotyczy.  Nic dziwnego, wszak Płock jest jednym z najbardziej wykluczonych komunikacyjnie miast w Polsce. 

- Nie mam informacji na temat utrudnień w Płocku - przekazała nam Donata Nowakowska, rzeczniczka prasowa Kolei Mazowieckich. - Wszystkie aktualne utrudnienia znaleźć na naszej stronie mazowieckie.com.pl. Utrudnienia w tej chwili występują np. na trasie Warszawa-Kutno. 

Oznacza to, że Szynobusy do Sierpca i Kutna kursują normalnie. 

Jak zaznacza Nowakowska, w sytuacji awaryjej funkcjonuje wzajmne honorowanie biletów między różnymi przewoźnikami. 

- Jeśli pasażer ma bilet na pociąg Kolei Mazowieckich, to może jechać pociągiem PKP Intercity, pociągiem Warszawskiej Kolei Dojazdowej, warszawską SKM-ką czy Przewozami Regionalnymi. To dotyczy sytuacji awaryjnej, takiej jak dziś - mówi Nowakowska. 

Póki co nie ma także informacji o opóźnieniach TLK "Flisaka". 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy