Reklama

Ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe na terenie Płocka

Opublikowano:
Autor:

Ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe na terenie Płocka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Poziom wody w jednym miejscu przekroczył stan ostrzegawczy, z kolei w dwóch stan alarmowy. W takiej sytuacji prezydent Andrzej Nowakowski zdecydował w środę o ogłoszeniu stanu pogotowia przeciwpowodziowego dla miasta Płocka.

Poziom wody w jednym miejscu przekroczył stan ostrzegawczy, z kolei w dwóch stan alarmowy. W takiej sytuacji prezydent Andrzej Nowakowski zdecydował w środę o ogłoszeniu stanu pogotowia przeciwpowodziowego dla miasta Płocka.

- W związku z koniecznością podjęcia działań mających na celu zminimalizowanie skutków potencjalnego zagrożenia powodziowego w mieście Płocku, ogłaszam pogotowie przeciwpowodziowe dla miasta Płocka - poinformował płocki Ratusz.

Poziom wody w Wiśle w Płocku o godz. 12.00 przekroczył stan ostrzegawczy na wodowskazie Grabówka o 19 cm (267 cm, przy czym stan ostrzegawczy to 248 cm, alarmowy 278 cm), z kolei stan alarmowy przekroczono o 5 cm na wodowskazie PKN Orlen (705 cm, przy czym ostrzegawczy wynosi 670 cm, alarmowy 700 cm) oraz o 11 cm na wodowskazie Brama przeciwpowodziowa (248 cm - stan ostrzegawczy 207 cm, alarmowy 237 cm).

Pogotowie obowiązuje od godz. 14.00 w środę, 30 stycznia 2019 roku do odwołania. Mieszkańców i pracodawców zobowiązano do zabezpieczenia przed zatopieniem lub usunięcia ze stref bezpośredniego i potencjalnego zagrożenia powodzią substancji zagrażających środowisku.

Jak zapewniono, Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego na bieżąco monitoruje sytuację na podległym terenie. MCZK ma zbierać informacje o stanie wód w Wyszogrodzie, Kępie Polskiej oraz w Płocku na wodowskazach: Borowiczki, Grabówka, PKN ORLEN S.A, brama przeciwpowodziowa - PGW WP Obiekt Hydrotechniczny Włocławek, oraz ze stacji hydrometeorologicznej w Trzepowie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE