Reklama

Oficyna kamienicy przy Tumskiej może się zawalić. Trwa ewakuacja mieszkańców

Opublikowano:
Autor:

Oficyna kamienicy przy Tumskiej może się zawalić. Trwa ewakuacja mieszkańców - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Chodzi o oficynę kamienicy znajdującej się przy Tumskiej 14. Ściany zaczęły pękać. - Ryzyko zawalenia jest na tyle poważne, że zdecydowano o ewakuacji mieszkańców - mówi Hubert Woźniak z zespołu medialnego Ratusza.

Chodzi o oficynę kamienicy znajdującej się przy Tumskiej 14. Ściany zaczęły pękać. - Ryzyko zawalenia jest na tyle poważne, że zdecydowano o ewakuacji mieszkańców - mówi Hubert Woźniak z zespołu medialnego Ratusza.

Oficyna (znajdująca się w podwórku, bo kamienicy od strony deptaka nic nie grozi) należy do prywatnego właściciela.

- Właściciele zamówili ekspertyzę, a ta wykazała, że oficyna się zestarzała i istnieje zagrożenie zawaleniem - mówi Hubert Woźniak. - Proces postępuje gwałtownie. Sytuacja jest bardzo poważna. Nie chcemy ryzykować.

Największy problem stanowi brama, a właściwie jej ściana, która zaczęła się odchylać. A jak dodaje, w środku oficyny mieszka 10 rodzin, to ok. 30 osób. Ewakuacja trwa. Mieszkańcy wynoszą przedmioty pierwszej potrzeby i te które da się unieść. - Osobom, które dziś nie znajdą schronienia u rodziny czy znajomych, zostaną zaoferowane lokale tymczasowe - mieszkania chronione na Podolszycach bądź miejsca w hoteliku przy ul. Dworcowej. Z budynku trzeba będzie szybko wynieść wszystko to, co jest ciężkie. Ważne, aby go bardziej nie obciążać - dodaje Woźniak.

Aby osoby niepowołane nie dostały się do budynku, jak poinformowała rzeczniczka płockiej straży miejskiej, Jolanta Głowacka, poproszono o wsparcie municypalnych. - Nasze patrole będą na miejscu aż do odwołania. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE