Reklama

Oficjalne otwarcie sezonu turystycznego

Opublikowano:
Autor:

Oficjalne otwarcie sezonu turystycznego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W niedzielę 29 kwietnia Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna, Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Miasto Płock oficjalnie otworzą sezon turystyczny. Szykuje się sporo atrakcji, a po zimowej przerwie powróci do nas Ciuchcia Tumska.

W niedzielę 29 kwietnia Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna, Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Miasto Płock oficjalnie otworzą sezon turystyczny. Szykuje się sporo atrakcji, a po zimowej przerwie powróci do nas Ciuchcia Tumska.

Impreza odbędzie się na Placu Książęcym, obok pomnika Bolesława Krzywoustego, w godz. 11:00 - 16:00. W programie przewidziano m.in. spacer z przewodnikami, którzy wcielą się w postacie historyczne związane z Płockiem. Spacer rozpocznie się o godzinie 12:00 na Placu Książęcym. Swoje stoisko będzie miał również Miejski Ogród Zoologiczny, który zapewni pokaz zwierząt z możliwością ich dotykania i głaskania. 

Z okazji otwarcia sezonu turystycznego Muzeum Mazowieckie w Płocku zaprasza w tym dniu do bezpłatnego zwiedzania ekspozycji secesji i art deco oraz zobaczenia wystawy "X wieków Płocka" (ul. Tumska 8). Również w niedzielę, 29 kwietnia Muzeum umożliwi bezpłatne zwiedzanie wystawy prac Bolesława Biegasa w Spichlerzu (ul. Kazimierza Wielkiego 11B) .

Bezpłatnie odwiedzimy także Regionalne Muzeum Poczty. W godz. od 11:00 do 16:00 w dniu otwarcia sezonu turystycznego będzie można przyjrzeć się zgromadzonym przy ul. Pięknej 4B eksponatom i kolekcjom.

Po zimowej przerwie wraca natomiast Ciuchcia Tumska. Swój pierwszy kurs w sezonie rozpocznie w niedzielę o godz. 11:00. Wyruszy z parkingu przy ul. Warszawskiej (w sąsiedztwie Miejskiego Ogrodu Zoologicznego). Kursy będą odbywać się co półtorej godziny. Ostatni kurs tego dnia wyruszy o godz. 17:00. Bilety w cenie 8 zł będzie można nabyć bezpośrednio u kierowcy. 

Na dzieci będą czekały liczne atrakcje w kąciku animacyjnym. Obowiązkowe malowanie twarzy i pokazy balonowego iluzjonisty to tylko niektóre z niespodzianek. Dla starszych przygotowano warsztaty z tworzenia „Lasów w słoiku”. Każdy uczestnik warsztatów będzie mógł, pod okiem instruktora, wykonać autorską kompozycję i zabrać ją do domu. 

Na uczestników otwarcia sezonu turystycznego czeka także strefa relaksu, w której będzie można wypocząć na leżakach. Nie zabraknie konkursów z nagrodami m.in. z wiedzy na temat Mazowsza.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE