Reklama

Odwołano dyrektora POKiS. Kto go zastąpi?

Opublikowano:
Autor:

Odwołano dyrektora POKiS. Kto go zastąpi? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent odwołał dziś Artura Wiśniewskiego z funkcji dyrektora Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki. Do chwili ogłoszenia konkursu pełniącym obowiązki będzie Radosław Malinowski, dotychczasowy wiceszef POKiS.

Prezydent odwołał dziś Artura Wiśniewskiego z funkcji dyrektora Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki. Do chwili ogłoszenia konkursu pełniącym obowiązki będzie Radosław Malinowski, dotychczasowy wiceszef POKiS.

O tym, że Artur Wiśniewski nie będzie dyrektorem POKiS, mówiło się od wielu miesięcy. Początkowo w kuluarach spekulowano, że będzie on zatrudniony w POKiS-ie jako koordynator ds. młodzieży, ale teraz mówi się, że definitywnie odchodzi z POKiSu.

Świadczy o tym również dzisiejsza decyzja prezydenta - zgodnie z nią, prezydent po zasięgnięciu opinii m.in. ministra kultury i dziedzictwa narodowego, a także związków zawodowych i stowarzyszeń odwołał dziś Artura Wiśniewskiego z funkcji dyrektora, co jest równoznaczne z wypowiedzeniem stosunku pracy. Do odwołania doszło na skutek wniosku złożonego przez dyrektora POKiS kilka miesięcy temu.

 Formalnie Wiśniewski będzie dyrektorem do końca czerwca, ale bez obowiązku świadczenia pracy.  Co dalej? Kto po nim pokieruje POKiS-em? Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że spore szanse ma na to obecny wicedyrektor Radosław Malinowski. On sam w rozmowie z nami zapowiada, że nic nie wie o tego typu postanowieniach. - Z tego, co wiem, na to stanowisko ma zostać ogłoszony konkurs i jeśli tak się stanie, wystartuję w nim - przyznaje wiceszef POKiS.  

Biuro prasowe Ratusza zapowiada, że wkrótce na stanowisko dyrektora jednostki zostanie ogłoszony konkurs. Do czasu wyłonienia nowego szefa, pełniącym obowiązki będzie Radosław Malinowski, który jest zastępcą

Artur Wiśniewski był szefem POKiS o grudnia 2011 roku, a Radosław Malinowski wiceszefem - od maja 2011 r. W ub. roku do kierownictwa dołączyła jeszcze Marta Stempnowska. Z naszych informacji wynika, że ten układ nie ulegnie zmianie i nawet jeśli faktycznie Malinowski zostanie nowym dyrektorem placówki, stanowisko nie zostanie zlikwidowane, a wtedy do zastępczyni dyrektora dołączy kolejna osoba.

Na zdjęciach: Artur Wiśniewski, Radosław Malinowski i na ostatnim zdjęciu - całe kierownictwo POKiSu (z radną Iwoną Krajewską)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE