Reklama

Odwiedź nieznaną kryptę w katedrze

Opublikowano:
Autor:

Odwiedź nieznaną kryptę w katedrze - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na co dzień niedostępna dla ludzkich oczu krypta w płockiej katedrze, w której spoczywają biskupi płoccy, będzie otwarta jak co roku 1 i 2 listopada.

Na co dzień niedostępna dla ludzkich oczu krypta w płockiej katedrze, w której spoczywają biskupi płoccy, będzie otwarta jak co roku 1 i 2 listopada.

Jak poinformowała parafia katedralna, jutro, w niedzielę, we Wszystkich Świętych, i w poniedziałek, krypta Biskupów w płockiej katedrze będzie otwarta. Wejście do pomieszczenia, w którym spoczywa czterech biskupów płockich, znajduje się na zewnątrz, z tyłu świątyni.

Zgodnie z tradycją, to jedyne dwa dni w roku, w które można wejść do krypty, w której spoczywa czterech płockich biskupów: bp Apolinary Wnukowski, bp Tadeusz Paweł Zakrzewski, bp Piotr Dudziec i bp Bogdan Sikorski.

Niedostępne na co dzień miejsce będzie można odwiedzić 1 i 2 listopada w godzinach godzinach 8:00-19:00. Jak zapowiada parafia katedralna, 1 listopada msze św. w katedrze o godz. 8:00, 10:00 i 18:00, a 2 listopada Msze św. o godz. 9:00 (z procesją żałobną w Katedrze, modlitwy za zmarłych pochowanych w katedrze, w tym za zmarłych władców Polski) i o godz. 18:00. W czwartek 5 listopada o 9.00 - msza za zmarłych biskupów i kanoników Kapituły Katedralnej.

Fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

Inne zakamarki katedry zobacz w naszej

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE