Reklama

Odważne kolory szkoły. Podobają się Wam?

Opublikowano:
Autor:

Odważne kolory szkoły. Podobają się Wam? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dobiega końca budowa Zespołu Szkół Specjalnych nr 7 na Cholerce. Jaskrawe barwy przyciągają wzrok i wywołują sprzeczne opinie.

Dobiega końca budowa Zespołu Szkół Specjalnych nr 7 na Cholerce. Jaskrawe barwy przyciągają wzrok i wywołują sprzeczne opinie.

Budynek szkoły powstaje od roku tuż przy kościele św. Józefa na Cholerce i dziś jest już prawie gotowy. Do wykończenia zostały jeszcze wnętrza i część elewacji, ale - jak zapewnia spółka Inwestycje Miejskie - pierwszy dzwonek na 1 września uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych mają usłyszeć już w nowym gmachu przy Słonecznej.

Prace zaczęły się rok temu, szkołę buduje firma Wixbud z Lipna. Dziś inwestycja powoli zmierza ku końcowi - jeśli chodzi o sam budynek, do zrobienia zostało jeszcze tylko wykończenie wnętrz i prace przy elewacji, która została już zresztą pomalowana na docelowy kolor.  Jednym jaskrawe, bardzo odważne barwy zupełnie nie przypadły do gustu, inni chwalą mocne, wesołe połączenia.

Budynek o powierzchni użytkowej ponad 3 tys. m kw. tylko w niektórych częściach ma dwie kondygnacje. Na parterze znajdzie się dziewięć klas dla szkoły podstawowej, sześć dla gimnazjum, a także gabinety terapeutyczne, rehabilitacyjne oraz sala gimnastyczna. Z kolei na  piętrze będą się pomieszczenia administracyjne i techniczne. Na terenie obok szkoły powstanie m. in. parking, patio sensoryczne, a także boisko wielofunkcyjne z bieżnią. Z kompleksu ma korzystać ok. 90 uczniów o różnym stopniu niepełnosprawności.

Fot. Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE