Reklama

Odszkodowanie za źle przeprowadzoną operację przysługuje tylko w konkretnych przypadkach. Poznaj je!

Opublikowano:
Autor:

Odszkodowanie za źle przeprowadzoną operację przysługuje tylko w konkretnych przypadkach. Poznaj je!  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nieudana operacja, podczas której doszło do błędu medycznego prowadzącego do krzywdy pacjenta, upoważnia poszkodowanego lub jego bliskich do ubiegania się o odszkodowanie. W jakich okolicznościach można mówić o źle przeprowadzonej operacji oraz do kogo się zgłosić, szukając wsparcia w walce o rekompensatę od szpitala? Odpowiadamy.

Nieudana operacja, podczas której doszło do błędu medycznego prowadzącego do krzywdy pacjenta, upoważnia poszkodowanego lub jego bliskich do ubiegania się o odszkodowanie. W jakich okolicznościach można mówić o źle przeprowadzonej operacji oraz do kogo się zgłosić, szukając wsparcia w walce o rekompensatę od szpitala? Odpowiadamy.

Odszkodowanie za powikłania pooperacyjne wynikające z błędu medycznego

W Polsce wciąż słyszy się o operacjach chirurgicznych, które zostały przeprowadzone w nieodpowiedni sposób. Oportunistyczna postawa personelu medycznego, niedbała opieka nad pacjentem, aż w końcu błąd w sztuce lekarskiej są podstawą do tego, aby wystąpić do placówki o odszkodowanie. Jeżeli podczas operacji dojdzie do błędu medycznego, poszkodowany pacjent lub jego bliska rodzina mają prawo ubiegać się o rekompensatę pieniężną od szpitala. Żeby placówka medyczna przyznała takie świadczenie, należy wykazać jej winę – tylko wtedy szpital uzna roszczenie za zasadne i podejmie decyzję o wypłacie zadośćuczynienia. Niestety, procedura ta jest zawiła i wiele osób, które doznały uszczerbku na zdrowiu w wyniku źle przeprowadzonej operacji, rezygnuje z prawa do odszkodowania za błąd w sztuce lekarskiej. Gdy prawa pacjenta zostaną naruszone w czasie operacji, podczas której personel medyczny popełni błąd, pokrzywdzony albo jego rodzina powinni niezwłocznie udać się do Ośrodka Pomocy Poszkodowanym. Im szybciej zgłosi się sprawę odpowiednim jednostkom, tym mniej czasu zajmie procedura przyznania odszkodowania.

Fatalna pomyłka lekarza a niewielkie zaniedbanie. Rekompensata za krzywdę i ból

Operacja ma pomóc pacjentowi, nierzadko uratować mu życie, a niemal zawsze uczynić je łatwiejszym i ulżyć choremu w bólu. Kiedy dochodzi do dużych zaniedbań, prawo do odszkodowania i zadośćuczynienia za błąd medyczny nie budzi zastrzeżeń. Najczęściej korzystają z niego pacjenci, którym przez pomyłkę usunięto zdrowy organ lub zoperowano inny narząd, niż planowano. Dość często mówi się o przypadkach pozostawienia w ciele materiału, np. chusty chirurgicznej. Za tego typu błędy lekarskie pacjenci uzyskują pokaźne świadczenia. Bywa również, że zaniedbania okołooperacyjne są mniejsze, dotyczą np. oszpecenia ciała, które nie zagraża życiu pacjenta. Jeśli powikłanie powstało na skutek źle przeprowadzonej operacji, zawsze warto zgłosić się po pomoc. Odszkodowanie za błąd w sztuce lekarskiej to nie tylko sposób na godną rekompensatę doznanej krzywdy, lecz również wsparcie w szybszym powrocie do pełnej sprawności.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE