Reklama

Odpalili race na cześć powstańców [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Odpalili race na cześć powstańców [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj wieczorem ponad 20 osób zebrało się na cmentarzu w Dobrzykowie, by uczcić 151. rocznicę wybuchu powstania styczniowego.

Wczoraj wieczorem ponad 20 osób zebrało się na cmentarzu w Dobrzykowie, by uczcić 151. rocznicę wybuchu powstania styczniowego.

Jak relacjonuje Łukasz Strzelecki z Dobrzykowa, wczoraj, w środę, równo 151 lat od styczniowego zrywu niepodległościowego, grupa młodzieży z pomocą starszych mieszkańców miejscowości uporządkowała  mogiłę bohaterów powstania styczniowego zrywu walczących na terenie gminy.

 - Zima wraz ze siedmiostopniowym mrozem  nie pokrzyżowała naszych planów - relacjonuje Łukasz Strzelecki. - Z kupionymi uprzednio kwiatami, zniczami i pirotechniką dotarliśmy na cmentarz parafialny w Dobrzykowie do naszego celu - pomnika na mogile powstańców styczniowych, którzy polegli w bitwie pod Kunkami i Ciechomicami.

Za porządkowanie grobu wzięło się kilkanaście osób, więc mogiła i teren wokół zaledwie po kilku minutach była już uporządkowana. Zapalono znicze przyozdobione patriotycznymi naklejkami, złożono kwiaty, a potem odpalono race i odśpiewano hymn narodowy. - Ostatnie już strofy hymnu i chwila zadumy.. Czy my bylibyśmy w stanie złożyć największą ofiarę na ołtarzu Ojczyzny? - zastanawiają się uczestnicy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE