Reklama

Odeszli już od nas. Wspominamy tych, którzy zmarli w tym roku

Opublikowano:
Autor:

Odeszli już od nas. Wspominamy tych, którzy zmarli w tym roku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Odeszli, ale wiele z tego, czego dokonali w trakcie swojego krótkiego albo długiego życia, czego nas uczyli, o czym świadczyli, zostanie w nas na zawsze. Wspominamy płocczan, których nie ma już wśród nas.

Odeszli, ale wiele z tego, czego dokonali w trakcie swojego krótkiego albo długiego życia, czego nas uczyli, o czym świadczyli, zostanie w nas na zawsze. Wspominamy płocczan, których nie ma już wśród nas.

Zapalając znicze na grobach naszych najbliższych, nie zapominajmy również o tych mniej lub bardziej płocczanach i osobach związanych z Płockiem, którzy odeszli od nas w ciągu ostatniego roku. Niektórym z nich możemy osobiście zapalić światełko, bo spoczęli na płockich cmentarzach, o innych wspomnijmy w modlitwie.

Maria Wiktorzak - rajski ptak płockich wystaw

Pani Maria była stałą bywalczynią wernisaży, wystaw, koncertów, odczytów, stając się często ich ozdobą. A wszystko przez oryginalne, bardzo kolorowe stroje i odważne kapelusze. Eleganckiej starszej pani nie dało się nie zauważyć i choć mnóstwo osób nie znało jej osobiście, wszyscy kojarzyli ją z szykownych kreacji. Pani Maria zmarła 8 listopada 2015 r. w wieku 88 lat. Spoczęła na cmentarzu parafialnym w Bodzanowie.

[ZT]10986[/ZT]

Karol Krawiec, płocki przedsiębiorca

Był jednym z najbardziej znanych płockich księgowych, który przez blisko 25 lat prowadził kancelarię podatkową "K&K”. Działał na rzecz przedsiębiorców, był jednym z założycieli Płockiej Izby Gospodarczej Regionu Płockiego, udzielał się w klubie sportowym Mon-Pol.  Zmarł 18 grudnia 2015 r. w wieku 62 lat.

[ZT]11300[/ZT]

Miłośnicy Wisły - Wojciech Rytter i Andrzej Kosz

Obaj płoccy wodniacy, miłośnicy Wisły i Płocka odeszli w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia ub. roku.  Wojciech Rytter, wielki miłośnik żeglugi, miał 67 lat. Kpt. Andrzej Kosz był armatorem statku Komandor, wieloletnim kierownikiem  Płockiego Portu, aktywnym członkiem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i sekcji żeglugi TPP.

[ZT]11338[/ZT]

Jan Franke, zawodnik i trener

Zasłużony działacz Wisły Płock Jan Franke odszedł 8 marca 2016 r. w wieku 69 lat. Był jednym z najbardziej wyróżniających się piłkarzy biało-niebieskich na przełomie 60. i 70. Po zakończeniu piłkarskiej kariery nie odszedł z klubu – pełnił m.in. funkcję trenera młodzieży, pierwszego trenera czy kierownika sekcji piłki nożnej. Jan Franke został pochowany na cmentarzu przy Kobylińskiego.

[ZT]11926[/ZT]

Bolesław Rostowski, konstruktor Bizona

Stał na czele zespołu konstruktorów w Fabryce Maszyn Żniwnych, którzy skonstruowali legendarnego Bizona, a następnie całą rodzinę tych nowoczesnych kombajnów, które rozsławiły Płock i Polskę. Znał biegle kilka języków, przez wiele lat uczył w Siedemdziesiątce.  Zmarł 31 lipca 2016 r. w wieku 95 lat.

[ZT]13043[/ZT]

Beata Kowalska, społeczniczka i nauczycielka

Płocczanom dała się poznać jako nauczycielka plastyki w Gimnazjum nr 4 im. Obrońców Płocka, ale przede wszystkim - jako wiceszefowa  fundacji Portal FM Pomagamy Dzieciom, niestrudzenie pomagająca tym, których los nie rozpieszczał.  Zmarła po ciężkiej chorobie 3 sierpnia 2016 r. w wieku 48 lat. Spoczęła na cmentarzu komunalnym przy Bielskiej.

[ZT]13047[/ZT]

Naćka, młodziutka aktorka Teatru Per Se

Była młoda, zdolna, miała dryg do ciętej riposty i nieprzeciętne poczucie humoru. Natalia Cetlińska grała w Teatrze Per Se Mariusza Pogonowskiego i była ceniona przez publiczność oraz koleżanki i kolegów. Zmarła 21 sierpnia 2016 r,  w wieku 21 lat.

[ZT]13169[/ZT]

Dariusz Ciarkowski, wiceprezydent Płocka

Do września 2015 r. był zastępcą prezydenta Andrzeja Nowakowskiego do spraw komunalnych, a wcześniej - burmistrzem Drobina, z którym był związany zarówno rodzinnie, jak i zawodowo jako samorządowiec. Był wielkim miłośnikiem motocykli i zapalonym motocyklistą.  Zmarł po ciężkiej chorobie w nocy z 1 na 2 września 2016 w wieku 59 lat. Spoczął na cmentarzu w Drobinie.

[ZT]13238[/ZT]

Jadwiga Bogusz-Fitio, aktorka płockiego teatru

Była związana z kilkoma teatrami - we Wrocławiu, Gnieźnie, Elblągu, Koszalinie (trzykrotnie) i wreszcie Płocku z Teatrem Dramatycznym. W naszym teatrze grała od 1985 roku. Miała w swoim dorobku wiele znaczących role, m. in.: Fiokła Iwanowa w "Ożenku" Gogola, tytułową rolę we "Wścieklicy" Witkacego, a przede wszystkim - Matki w "Balladynie" Słowackiego w reżyserii Andrzeja Waldena. Zmarła 14 października 2016 r. w wieku 77 lat. Spoczęła na warszawskich Powązkach.

[ZT]13622[/ZT]

Marian Sołtysiak, dyrektor Muzeum Mazowieckiego

Był dyrektorem muzeum Mazowieckiego od 1961 r. do 1977 r. Za jego czasów muzeum przeniosło się do Zamku Książąt Mazowieckich i rozpoczęło gromadzenie zbiorów secesyjnych, z których dziś słynie. Po odejściu z muzeum sprawował ważne funkcje w Warszawie, był m.in. dyrektorem Muzeum Narodowego, ale nie zapomniał o Płocku. Zrobił doktorat z historii sztuki, wykładał  na płockim Włodkowicu. Był autorem książki „Secesja z petrochemią w tle”. Zmarł 20 października 2016 r. w wieku 82 lat.

Fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE