Reklama

Odeszli już od nas. Wspominamy tych, którzy zmarli w tym roku

Opublikowano:
Autor:

Odeszli już od nas. Wspominamy tych, którzy zmarli w tym roku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Odeszli, ale wiele z tego, czego dokonali w trakcie swojego krótkiego albo długiego życia, czego nas uczyli, o czym świadczyli, zostanie w nas na zawsze. Wspominamy płocczan, których nie ma już wśród nas.

Odeszli, ale wiele z tego, czego dokonali w trakcie swojego krótkiego albo długiego życia, czego nas uczyli, o czym świadczyli, zostanie w nas na zawsze. Wspominamy płocczan, których nie ma już wśród nas.

Zapalając znicze na grobach naszych najbliższych, nie zapominajmy również o tych mniej lub bardziej płocczanach i osobach związanych z Płockiem, którzy odeszli od nas w ciągu ostatniego roku. Niektórym z nich możemy osobiście zapalić światełko, o innych wspomnijmy w modlitwie.

Maria Sochacka

Kilku pokoleniom uczniów Szkoły Podstawowej nr 17 im. T. Kościuszki w Płocku dała się poznać jako nauczycielka matematyki i wieloletnia dyrektorka szkoły. Szefowała jej od 1998 roku aż do przejścia na emeryturę w 2011 r.  Zmarła 26 stycznia w wieku 57 lat. Została pochowana na cmentarzu mariawickim przy ulicy Norbertańskiej w Płocku.

[ZT]14368[/ZT]

Witold Jan Mierzyński

W nocy  z 9 na 10 lutego zmarł aktor płockiego teatru Witold Jan Mierzyński. Z płocką sceną związał się we wrześniu 1977 roku za sprawą dyrektora Jana Skotnickiego. Uczył też w Państwowej Szkole Muzycznej. Zmarł w wieku 85 lat. Spoczął na cmentarzu komunalnym.

[ZT]14494[/ZT]

Marek Ostrowski

Polski piłkarz, reprezentant Polski zmarł 6 marca w Austrii. Jako 13-letni chłopiec trafił do Wisły Płock. W klubie grał do 1978 r. Z płockiego klubu przeniósł się do Stoczniowca Gdańsk, a następnie do Zawiszy Bydgoszcz i wreszcie - w 1982 . - do Pogoni Szczecin. Jest uznawany za jednego z najwybitniejszych piłkarzy w historii klubu. Kilka lat przed śmiercią został członkiem klubu wiślackiego seniora Stara Wiara. Zmarł w wieku 57 lat, został pochowany na cmentarzu zabytkowym w Płocku.

Roman Suszko

Major Roman Suszko pseudonim "Rosa", żołnierz Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych, więziony za działalność konspiracyjną w latach stalinowskich zmarł 8 października. Został pochowany na cmentarzu komunalnym w Płocku

[ZT]16847[/ZT]

W Zaduszki wielu z nas wspomni także zmarłych artystów, aktorów i muzyków, którzy odeszli w tym roku. Wśród nich jest Zbigniew Wodecki, który kilkakrotnie gościł w Płocku, kradnąc serce kilku pokoleniom płocczan. 

Fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE