Reklama

Od soboty Alejami tylko w jedną stronę

Opublikowano:
Autor:

Od soboty Alejami tylko w jedną stronę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotę rozpoczynają się prace związane z budową kolektora deszczowego w Al. Kobylińskiego. Dlatego z centrum w stronę Dobrzyńskiej pojedziemy jak dotąd, ale w odwrotną stronę - objazdami. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała aż do końca maja.

W sobotę rozpoczynają się prace związane z budową kolektora deszczowego w Al. Kobylińskiego. Dlatego z centrum w stronę Dobrzyńskiej pojedziemy jak dotąd, ale w odwrotną stronę - objazdami. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała aż do końca maja.

Jak już pisaliśmy, w sobotę 15 lutego Wodociągi Płockie prowadzące inwestycję, która przyczyni się do likwidacji ogromnych kałuż tworzących się po ulewach, rozpoczynają prace na Kobylińskiego i dlatego zostaje wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu odcinku od skrzyżowania z Łukasiewicza do ulicy Dobrzyńskiej.  Prace na zlecenie spółki prowadzi firma Pol-Aqua, planuje ona zbudować w Alejach kolektor deszczowy  o średnicy 1,6 m w technologii mikrotunelingu, czyli tak jak np. buduje się metra.

Nie uda się uniknąć utrudnień - jak zapowiada Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza, do 30 maja będą obowiązywały objazdy.  Ruch z centrum miasta w kierunku ulicy Dobrzyńskiej (osiedla Skarpa i Winiary) odbywać się będzie jednostronnie Kobylińskiego, natomiast ruch w kierunku do centrum będzie prowadzony objazdami ulicami: Kazimierza Wielkiego - Nowowiejskiego lub Mościckiego - Miodowa -Łukasiewicza.

Ze zmianami muszą liczyć się też pasażerowie Komunikacji Miejskiej. Jak poinformowała Anna Kicińska, rzeczniczka prasowa spółki, od soboty aż do odwołania autobusy linii 4, 11, 14, 17, 18, 23, 24, 31 jadące ze Skarpy w stronę centrum zostaną skierowane na trasy objazdowe ulicami Dobrzyńską i Kazimierza Wielkiego. Za Komunikacją Miejską podajemy zmiany w trasach autobusów i lokalizacji przystanków:

- Przystanek Skłodowskiej w stronę centrum w czasie objazdu zostanie wyłączony z ruchu, przystanki zastępcze zostaną ustawione na ul. Dobrzyńskiej przy skrzyżowaniu z Kobylińskiego (przy DS Wcześniak) i na ul. Kazimierza Wielkiego przed skrzyżowaniem z ul. Nowowiejskiego (za rogatkami). Autobusy linii 4 i 24 dodatkowo ominą przystanek Nowowiejskiego w stronę Kwiatka (przy "Ekonomiku") – zatrzymają się na przystanku zastępczym na ul. Kazimierza Wielkiego. W drodze z centrum w stronę Skarpy autobusy pojadą trasami stałymi przez przystanek Skłodowskiej.

Autobusy linii 4 i 24:
• w stronę Borowiczek lub Podolszyc od przystanku Skarpa przejadą przez przystanki zastępcze na ul. Dobrzyńskiej (przy DS Wcześniak) i Kazimierza Wielkiego (przy rogatkach), a dalej do przystanku Kwiatka, na którym powrócą na stałą trasę;
• w stronę Cm. Komunalnego trasa bez zmian (Sienkiewicza – Nowowiejskiego – Łukasiewicza – Kobylińskiego – Dobrzyńska).

Autobusy linii 11, 14, 17, 18, 23:
• w stronę Jachowicza lub Podolszyc od przystanku Skarpa przejadą przez przystanki zastępcze na ul. Dobrzyńskiej (przy DS Wcześniak) i Kazimierza Wielkiego (przy rogatkach), a dalej do przystanku Jachowicza (teatr);
• w stronę Dziarnowa, Winiar, Brudzenia Dużego, Mańkowa lub Brwilna trasa bez zmian (Jachowicza – Kobylińskiego – Dobrzyńska).

Autobusy linii 31:
• w stronę Orlenu od przystanku Skarpa przejadą przez przystanki zastępcze na ul. Dobrzyńskiej (przy DS Wcześniak) i Kazimierza Wielkiego (przy rogatkach), a dalej do przystanku Jachowicza (młyn), na którym powrócą na stałą trasę;
• w stronę Skarpy trasa bez zmian (Bielska – Kobylińskiego – Dobrzyńska).

Zmiana obsługi przystanków w czasie objazdu:
• Skłodowskiej w stronę centrum – przystanek czasowo nieczynny; autobusy linii 4, 11, 14, 17, 18, 23, 24, 31 odjeżdżać będą z przystanków zastępczych na ul. Dobrzyńskiej przy DS Wcześniak i na ul. Kazimierza Wielkiego (za rogatkami);
• Nowowiejskiego w stronę Kwiatka – bez obsługi autobusami linii 4 i 24 – autobusy linii 4 i 24 odjeżdżać będą z przystanku zastępczego na ul. Kazimierza Wielkiego (przy skrzyżowaniu z ul. Nowowiejskiego).

Ten etap prac ma się zakończyć do 30 maja. Potem w planach jestzamknięcie Kobylińskiego w kierunku Skarpy (od ul. Łukasiewicza do ul. Dobrzyńskiej).

Fot. Portal Płock

Więcej czytaj też:

Kobylińskiego częściowo jednokierunkowa


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE