Reklama

Od rana syreny wyły w całym mieście. O co chodzi?

Opublikowano:
Autor:

Od rana syreny wyły w całym mieście. O co chodzi? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Około 9:00 słychać było syreny alarmowe. Zaniepokojeni czytelnicy dopytują co się dzieje. 

Około 9:00 słychać było syreny alarmowe. Zaniepokojeni czytelnicy dopytują co się dzieje. 

Spacerowicze oglądali się na siebie, kierowcy uchylali szyby. W  mieście rozległy się dźwięki syren alarmowych. Nie ma jednak powodu do niepokoju - to tylko test systemów. 

Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych organizuje ogólnokrajowe ćwiczenia RENEGADE/SAREX-20. Jednym z ich elementów będzie trening systemu ostrzegania ludności cywilnej o zagrożeniach uderzeniami z powietrza - można przeczytać na stronie urzędu miasta.

Ćwiczenia zakładają scenariusz naruszenia przestrzeni powietrznej Polski. 

- Podczas ćwiczenia, na trasie przelotu podejrzanego statku powietrznego,  uruchomiony zostanie trzyminutowy modulowany dźwięk syren sygnalizujący ogłoszenie alarmu. Odwołanie alarmu nastąpi poprzez trzyminutowy ciągły dźwięk syren. W związku z tym, że są to ćwiczenia, mieszkańcy nie powinni podejmować żadnych czynności. Syreny zostaną uruchomione przez wojewódzkie, powiatowe oraz miejskie Centra Zarządzania Kryzysowego - czytamy na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. - Celem ćwiczeń jest sprawdzenie zdolności Sił Zbrojnych RP i instytucji cywilnych, jako elementów systemu bezpieczeństwa państwa, do przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym właściwym dla systemu obrony powietrznej oraz ratownictwa lotniczego i morskiego. 

Testy potrwają do piątku 9 października. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE