Reklama

Od miesięcy 30 km/h. Jak długo jeszcze?

Opublikowano:
Autor:

Od miesięcy 30 km/h. Jak długo jeszcze? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Na Szpitalnej nic się nie dzieje, a znak o ograniczeniu 30 km/h jak stał, tak stoi - poskarżył się nasz czytelnik. Ratusz na to: prace jeszcze się nie zakończyły.

- Na Szpitalnej nic się nie dzieje, a znak o ograniczeniu 30 km/h jak stał, tak stoi - poskarżył się nasz czytelnik. Ratusz na to: prace jeszcze się nie zakończyły.

Płocczanin, który zadzwonił do naszej redakcji, zachodzi w głowę, dlaczego przy Szpitalnej w pobliżu szpitala cały czas obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h, skoro powstała już ścieżka rowerowa od granic miasta mniej więcej do wysokości szpitala? - Czemu ma służyć ten znak, chyba tylko temu, żeby można było wlepiać mandaty?! - denerwuje się czytelnik.

Jednak - jak wyjaśnia Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza - trwająca od połowy lipca budowa drogi rowerowej… jeszcze się nie zakończyła. Wprawdzie Muniserwis, który jest wykonawcą prac, skończył  już budowę odcinka od granic administracyjnych miasta  do Medycznej, ale cały czas buduje jeszcze kolejny do ulicy Parowa.

- Wybudowany jest już odcinek drogi rowerowej od granicy miasta do ulicy Medycznej, ale na odcinku tym należy jeszcze oczyścić istniejące rowy łącznie z profilowaniem dna i skarp, umocnić skarpy i pobocza z obsianiem nasionami traw oraz wykonać elementy stałej organizacji ruchu - informują drogowcy.

Teraz na Szpitalnej trwa budowa chodnika i ścieżki rowerowej na odcinku od ulicy Medycznej do ulicy Parowa. - Prace prowadzone są w sposób ciągły - zapewnia MZD. -  Są zawieszane czasowo wyłącznie z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Zgodnie z porozumieniem, na zakończenie prac Muniserwis ma czas końca kwietnia 2015 roku. Aż do tego momentu będzie obowiązywała czasowa organizacja ruchu.

Przypomnijmy - w 2013 r. MZD wyremontował Szpitalną na odcinku od granicy miasta do szpitala. Dlaczego wówczas nie wybudowano od razu ścieżki rowerowej? -  Ze względu na dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej otrzymane z Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej remont w roku 2013 został zakończony - wyjaśnia Ratusz. - Droga rowerowa i chodniki w ciągu ul. Szpitalnej wykonywane są od końca 2013 r. etapami, w miarę posiadanych środków finansowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE