Reklama

Od lipca startują z projektem S.U.M.A.

Opublikowano:
Autor:

Od lipca startują z projektem S.U.M.A.  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Będzie głośno, różnorodnie, kolorowo za sprawą wizualizacji, będzie też nieprzewidywalnie. Już od najbliższego piątku w amfiteatrze. - Weście tylko dla znajomych – mówi Mariusz Pogonowski. - Chętnie zaprzyjaźnimy się ze wszystkimi, którzy chcą uczestniczyć w kulturze.

Będzie głośno, różnorodnie, kolorowo za sprawą wizualizacji, będzie też nieprzewidywalnie. Już od najbliższego piątku w amfiteatrze. - Weście tylko dla znajomych – mówi Mariusz Pogonowski. - Chętnie zaprzyjaźnimy się ze wszystkimi, którzy chcą uczestniczyć w kulturze.

Czym jest S.U.M.A.? To akronim oznaczający syntetyczną ultranowoczesną muzykę amfiteatralną. Tak nazwano najnowszy, wakacyjny projekt polegający na cyklicznych spotkaniach muzycznych dzięki połączeniu sił Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki i grupy teatralnej pod przewodnictwem Mariusza Pogonowskiego. Wyciągną spektakle teatralne z ciemnych sal i piwnic, aby przenieść je na deski płockiego amfiteatru już po zmroku.

Zgodnie ze scenariuszem wszystko zacznie się spokojnie, od rozmowy o muzyce. - Puszczamy jakiś numer, a potem zastanawiamy się, jak ubrać w słowa nasze wrażenia – wyjaśnia aktor płockiego teatru. - Od godziny 20.00 gramy tak głośno, że nie będzie możliwości rozmowy. Spektakl lub koncert zaczynamy od 22.00. Bez żadnych zapowiedzi ani wyraźnej zmiany światła. Wykorzystamy wizualizacje. Po spektaklu nie planujemy oddzielnych ukłonów i chwili rozluźnienia, muzykę włączymy ponownie na chwilę przed końcem sztuki. Koniec o północy.

Wstęp od godziny 19.00. Nie ma konieczności zakupu biletów.

Harmonogram:

1 lipca – muzyka i wizualizacje: Stowarzyszenie 627

15 lipca: spektakl „Tryb” Grupy Teatralnej POKiS, muzyka: Techomania

19 sierpnia: spektakl „Piękni” Grupy Teatralnej POKiS, muzyka: Kolektyw IN OUT

30 sierpnia: spektakl „ZakochAna” Grupy Teatralnej POKiS, muzyka: Stowarzyszenie 627

10 września: wizualizacje STUPOR, koncert: Rigor Mortis, muzyka: PTR1

Czytaj też:  

Fot. Spektakle: "Tryb", "ZakochAna", "Piękni", Karolina Burzyńska/Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE