Reklama

Od jutra wieś niedaleko Płocka stanie się miastem

Opublikowano:
Autor:

Od jutra wieś niedaleko Płocka stanie się miastem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilka miesięcy temu rząd zadecydował o drobnych zmianach w administracyjnej mapie Polski. Wieś położona niedaleko Płocka otrzyma prawa miejskie.

Kilka miesięcy temu rząd zadecydował o drobnych zmianach w administracyjnej mapie Polski. Wieś położona niedaleko Płocka otrzyma prawa miejskie. 

Jak informowaliśmy w sierpniu, od 1 stycznia 2018 roku na mapie Polski pojawi się osiem nowych miast. Wśród nich będą Sanniki, położone nieco ponad 30 kilometrów od Płocka. Miejscowość jest znana przede wszystkim dzięki Fryderykowi Chopinowi, który w 1828 roku spędził tu wakacje. w Zespole Pałacowo-Parkowym im. Fryderyka Chopina. W latach 1975-1998 Sanniki należały do województwa płockiego. 

[ZT]16190[/ZT]

Pozostałe zmiany na mapie Polski: wyrażono zgodę na powiększenie Konina i Ostrołęki, Wiślica, Łagów i Radoszyce (województwo świętokrzyskie) staną się miastami, podobnie jak Józefów nad Wisłą (województwo lubelskie), a także Otyń (województwo lubuskie), Chełmiec (województwo małopolskie) i Tułowice (województwo opolskie).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE