Reklama

Od jutra bez wieczornych kursów do Orlenu

Opublikowano:
Autor:

Od jutra bez wieczornych kursów do Orlenu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od kilku miesięcy większość pracowników Orlenu nie przychodzi już do pracy na trzecią zmianę, która zaczynała się o godzinie 22.00, więc wieczorne kursy linii 32 i 33 straciły rację bytu, bo prawie nikt z nich nie korzystał. Dlatego od jutra zostaną zawieszone.

Od kilku miesięcy większość pracowników Orlenu nie przychodzi już do pracy na trzecią zmianę, która zaczynała się o godzinie 22.00, więc wieczorne kursy linii 32 i 33 straciły rację bytu, bo prawie nikt z nich nie korzystał. Dlatego od jutra zostaną zawieszone.

Jak zapowiada Anna Kicińska, rzeczniczka Komunikacji Miejskiej, planowana od jutra, czyli od soboty 16 kwietnia likwidacja niektórych kursów w rozkładzie jazdy, mają związek ze zmianami czasu pracy w zakładzie produkcyjnym. Chodzi o to, że po przejściu z ośmio- na dwunastogodzinny system pracy, mało kto kończył lub zaczynał pracę o godzinie 22.00 i autobusy linii 32 i 33 wieczorami świeciły pustkami, dlatego Komunikacja Miejska, po rozmowach z załogą i związkami zawodowymi, postanowiła z nich zrezygnować. Zwłaszcza że już wcześniej zwiększyła liczbą kursów o godzinie 18.00, gdy dzienna zmiana kończy pracę, a nocna ją zaczyna.

Zgodnie z obowiązującymi od jutra zmianami, we wszystkie dni tygodnia nie będą realizowane wieczorne kursy linii 32 i 33. - Dojazd do bram Orlenu przed godziną 22.00 i wyjazd po godzinie 22.00 możliwy będzie nadal autobusami linii 31 i 35 według dotychczasowego rozkładu jazdy - dodają w spółce. - W związku z powiązaniem zadań przewozowych likwidacji ulegnie również kurs zjazdowy linii 22 o godz. 22:46 z Podolszyc na Kostrogaj (we wszystkie dni tygodnia).

 Na linii 32 we wszystkie dni tygodnia zawieszone zostaną kursy:

- o godz. 21:10 z Lachmana do przystanku Orlen, brama II;

- o godz. 22:21 z przystanku Orlen, brama II do Lachmana.

 Na linii 33 we wszystkie dni tygodnia zawieszone zostaną kursy:

- o godz. 20:59 z pętli Podolszyce (w soboty i niedziele o 21:01) do przystanku Orlen, brama II;

- o godz. 22:21 z przystanku Orlen, brama II na Podolszyce.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE