Reklama

Ochrona ekogroszku przed zawilgoceniem

Opublikowano:
Autor:

Ochrona ekogroszku przed zawilgoceniem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ekogroszek jest to rodzaj stałego paliwa produkowanego z węgla kamiennego lub brunatnego, które przeznaczone jest do produkcji energii cieplnej w piecach. Rozmiary jego to 5-25 milimetrów, co pozwala na stosowanie ekogroszku w piecach z automatycznymi podajnikami.

Ekogroszek jest to rodzaj stałego paliwa produkowanego z węgla kamiennego lub brunatnego, które przeznaczone jest do produkcji energii cieplnej w piecach. Rozmiary jego to 5-25 milimetrów, co pozwala na stosowanie ekogroszku w piecach z automatycznymi podajnikami.

Niestety, nie wszystkie dostępne na rynku ekogroszki są zgodne z kryteriami, dlatego powinno się kupować ten materiał opałowy w sprawdzonych sklepach. W naszej firmie Sambudrol oferujemy ekogroszek najwyższej jakości, który cechuje się doskonałymi właściwościami oraz dużą wartością opałową. Wydobywany jest z polskich kopalń oraz posiada certyfikaty z badań, wydawane przez niezależne laboratoria.

Nasze produkty dostępne są w atrakcyjnej cenie i na pewno spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Jednak sam zakup ekogroszku to nie wszystko, gdyż istotny jest także sposób jego przechowywania, żeby przez należycie długi czas utrzymywał swoje właściwości.

Wilgotny ekogroszek nie jest tak efektywny

Warto również pamiętać, że wilgotny ekogroszek dużo gorzej się pali, więc należy zwracać szczególną uwagę na warunki jego przechowywania. Niestety niespełnienie tego punktu może grozić nawet przyspieszeniem zużycia kotła, który będzie wymagał kosztownej naprawy lub po prostu wymiany.

Najgorszym wyborem będzie ekogroszek pakowany w worki papierowe, gdyż papier z natury jest słaby i szybko mięknie pod wpływem wilgoci, jak również jest narażony na dziurawienie, co może powodować rozsypywanie się materiału i stratę pieniędzy. Kolejną propozycją są opakowania plastikowe, które są wprawdzie mocniejsze od papierowych, jednak przepuszczalność powietrza przez taki materiał jest niewystarczająca, więc może w nich zbierać się wilgoć, co negatywnie wpływa na jakość tego paliwa.

Najlepszym wyborem będzie więc ekogroszek w oddychających workach polipropylenowych, takich jakie oferuje firma Sambudrol. Warto też zwracać uwagę na odpowiednie miejsce do przechowywania, które powinno być suche i przewiewne. Spełnienie wszystkich tych wymagań, zapewni całkowitą ochronę ekogroszku przed zawilgoceniem, więc warto się tego trzymać, aby zaoszczędzić swój czas i pieniądze.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE