Reklama

Obiad z prezydentem? Możesz go licytować

Opublikowano:
Autor:

Obiad z prezydentem? Możesz go licytować - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Obiad z Andrzejem Nowakowskim, plenerowa sesja zdjęciowa, koszulka jednego z piłkarzy ręcznych Wisły, płyta zespołu Sistars – to tylko część atrakcji, które będzie można wylicytować podczas charytatywnej aukcji, z której dochód zostanie przeznaczony na leczenie dwuletniego Alanka.

Obiad z Andrzejem Nowakowskim, plenerowa sesja zdjęciowa, koszulka jednego z piłkarzy ręcznych Wisły, płyta zespołu Sistars – to tylko część atrakcji, które będzie można wylicytować podczas charytatywnej aukcji, z której dochód zostanie przeznaczony na leczenie dwuletniego Alanka.

Chłopiec jest chory na anemię Fanconiego – genetycznie uwarunkowaną niedokrwistość. Ma za sobą już dwie transplantacje szpiku kostnego. Niestety, obie nieudane. Mimo poważnych problemów ze zdrowiem Alan to niesłychanie pogodny chłopiec, pełen werwy i chęci poznawana świata. Każdy dzień to dla niego jednak nie tylko radości charakterystyczne dla dzieci w tym wieku, ale również olbrzymia porcja lekarstw podawanych przez strzykawki.

Niestety, cierpi przez to rodzinny budżet. Rodzice chłopca potrzebują finansowego wsparcia, które pozwoliłoby im kupić nową porcję leków, ale również ubranka dla Alana. Bardzo istotne jest dla niego również utrzymanie specjalistycznej diety. A to również wymaga niemałych nakładów finansowych.


Dlatego właśnie ludzie dobrej woli postanowili wesprzeć rodzinę chłopca, organizując charytatywną aukcję oraz akcję zbierania funduszy. Akcja ta odbędzie się w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w dniach 1-2 czerwca.

– Wszystko zaczęło się od telefonu pani Barbary Celebudzkiej, sąsiadki rodziców chłopca. Zostałem poproszony o wsparcie merytoryczne i techniczne organizowanej przez nią akcji, gdyż miałem już doświadczenie przy tego typu przedsięwzięciach – powiedział Portalowi Płock Jacek Strzeszewski, główny organizator całego przedsięwzięcia. – W grudniu zeszłego roku z sukcesem zorganizowałem wspólnie z przyjaciółmi akcję w Galerii Wisła na rzecz Witka Wojciechowskiego.

Najpierw była burza mózgów, później zawiązanie komitetu w sprawie zbiórki publicznej i wreszcie podział obowiązków. Honorowy patronat nad całym przedsięwzięciem objął prezydent Andrzej Nowakowski. Co nie mniej ważne, zgodził się również, aby jedną z atrakcji organizowanej dla Alanka aukcji charytatywnej był obiad z prezydentem. Organizatorzy akcji przekonali do swego pomysłu również władze ogrodu zoologicznego, dzięki czemu wszystko odbywać się będzie właśnie na terenie ZOO. W dodatku w dni, gdy o frekwencję nie trzeba się będzie martwić czyli 1 i 2 czerwca.

Wsparcie akcji zadeklarowały płockie firmy oraz Płocka Grupa Fotograficzna, która przygotowała plakaty reklamowe. Planuje też sesję zdjęciową dla zwycięzcy licytacji, która rozpoczęła się 23 maja, a zakończy 2 czerwca. Oferty w sprawie plenerowej sesji zdjęciowej i obiadu z prezydentem Andrzejem Nowakowskim można składać na e-mail pomocnadlondlaalanka@gmail.com.

Na uczestników akcji czekają również: koszulka jednego ze szczypiornistów Wisły Płock, autograf ze zdjęciem zawodnika KSW Macieja Jewtuszko, płyta zespołu Sistars, książki o Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego i wiele wiele innych cennych rzeczy.

Zarys całej akcji można na bieżąco śledzić na Facebooku:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE