Reklama

O włos od tragedii. Nie obudził ich pożar

Opublikowano:
Autor:

O włos od tragedii. Nie obudził ich pożar - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzięki szybkiej reakcji przejeżdżających Żyzną policjantów udało się uratować mieszkańców płonącego budynku.

Dzięki szybkiej reakcji przejeżdżających Żyzną policjantów udało się uratować mieszkańców płonącego budynku.

Wszystko wydarzyło się dziś, kilka minut po 3. w nocy. Jak wynika z relacji rzecznika, Krzysztofa Piaska, policjanci patrolujący ulicę Żyzną w pewnej chwili zauważyli, że z jednego z mieszkań w budynku socjalnym wydobywają się płomienie. Funkcjonariusze natychmiast pobiegli do płonącego kontenera. Okazało się, że wszyscy mieszkańcy śpią. Szybko wezwali straż pożarną i zaczęli pukając w okna i  używając sygnałów dźwiękowych, budzić lokatorów.

To naprawdę był ostatni moment - korytarz stał już w płomieniach, ludzie nie mieli jak wydostać się z płonącego budynku. Policjanci pomagali więc mieszkańcom wyjść przez okno parterowego budynku. Wśród ewakuowanych były dwie osoby niepełnosprawne. Udało się - wszyscy przeżyli pożar, nikt nie odniósł też poważniejszych obrażeń. Na miejsce pogorzeliska wysłano ogrzewany autobus Komunikacji Miejskiej, w którym mieszkańcy płonącego budynku znaleźli tymczasowe schronienie.

- W tej chwili nie wiadomo jeszcze, co było przyczyną pożaru - przyznaje rzecznik policji. - Dziś zostaną wykonane oględziny budynku przy udziale biegłego z zakresu pożarnictwa. które pomogą w ustaleniu okoliczności zdarzenia.

Fot. KMP Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE