Akcja rozpoczęła się 20 września i w jej ramach odwiedzono 31 miast i miejscowości. Celem #IGNACYteam było pokazanie zmian cywilizacyjnych – od czasu wynalezieniu lampy naftowej do epoki odnawialnych źródeł nergii. Przedsięwzięcie wystarowało w czasie nieprzypadkowym bo w roku Ignacego Łukasiewicza, patrona przemysłu naftowego i gazowniczego.
Uczestnicy tych niecodziennych lekcji dowiedzieli się jak pozyskać energię z ziemniaka i roślin, przekonali się też czym jest energia solarna, poznali działanie elektrostatyki na przykładzie generatora Van de Graffa, a dzięki goglom VR wzięli udział w wirtualnym segregowaniu śmieci.
- Chcemy by uczniowie klas 2-8 szkół podstawowych doświadczyli ciekawej i innowacyjnej lekcji chemii, fizyki i ekologii – przekonywała Katarzyna Różycka, prezes Fundacji Orlen. - Promujemy wiedzę o odnawialnych źródłach energii oraz zachęcamy dzieci do codziennego recyklingu i postaw proekologicznych.
Trasa rozpoczyna się w 20 września w Bóbrce, czyli w Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza, znajdującego się na terenie najstarszej na świecie nadal działającej kopalni ropy naftowej.
Podczas trwania akcji strefę edukacyjną odwiedziło ponad 4,5 tys. uczniów z 70 szkół. Dodatkowo w weekendy, kiedy była ona otwarta dla wszystkich, skorzystało z niej kolejne 3 tys. osób.
Akcję edukacyjną #IGNACYteam przygotowała Fundacja Orlen przy wsparciu m.in. Orlen Laboratorium, które poprowadzi eksperymenty chemiczne dla dzieci oraz Baltic Power, które zapewni symulator statku transportującego ekipy serwisowe na morskie farmy wiatrowe.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.