Reklama

Nuda w ferie w Płocku dzieciom nie grozi

Opublikowano:
Autor:

Nuda w ferie w Płocku dzieciom nie grozi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już w poniedziałek rozpocznie się długo oczekiwana przerwa zimowa w zajęciach szkolnych. Wiele płockich instytucji przygotowało dla dzieci i młodzieży liczne atrakcje.

Już w poniedziałek rozpocznie się długo oczekiwana przerwa zimowa w zajęciach szkolnych. Wiele płockich instytucji przygotowało dla dzieci i młodzieży liczne atrakcje.

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego przygotował na ferie nie tylko spektakle dla dzieci i młodzieży. Wszyscy widzowie przedstawień, które prezentowane będą o 10, zyskają możliwość osobistego sprawdzenia, jak wyglądają teatralne kulisy, przekonania się, czy ważniejszy w teatrze jest widz czy aktor, dowiedzenia się, jak powstają spektakle. Usłyszą także opowiadanie o tym, jak i z czego tworzy się scenografię, kostiumy, peruki, wąsy i brody.

Płocki teatr zaprasza do zwiedzania przedszkolaków, dzieci i młodzież szkolną, wycieczki turystyczne i zorganizowane, rodziców i dziadków. Przygotowana na ferie trasa obejmuje widownię dużej sceny, scenę kameralną, scenę „Piekiełko”, magazyny kostiumów oraz pracownie teatralne.
Telefoniczne zapisy chętnych do zwierzania przyjmuje Biuro Obsługi Widza pod numerami 24 266 38 08, 24 262 48 40, 24 266 38 17 oraz Dział Promocji i Marketingu pod numerem 24 266 38 09.
Zwiedzanie będzie możliwe po porannych spektaklach, zaczynających się o 10: „Calineczce” (środa 19 lutego i czwartek 27 lutego), „Przygodach Koziołka Matołka” (czwartek 20 lutego i środa 26 lutego) oraz „Pinokiu” (piątek 21 lutego i wtorek 25 lutego).

Muzeum Mazowieckie przygotowało dla dzieci od dziewiątego do trzynastego roku życia zajęcia „Etno”, które odbywać się będą 17-28 lutego od poniedziałku do piątku w godzinach 9-15.

Organizatorzy przewidują warsztaty plastyczne, teatralne i taneczne oraz gry, konkursy i zabawy. Dzięki nim dzieci poznawać mają tradycje kultury polskiej, żydowskiej, romskiej oraz plemienia Saamów. W programie przewidziane są: pokazy slajdów, pogadanki i wspólna zabawa.

W zajęciach organizowanych w siedzibie Muzeum Mazowieckim w Płocku będą wspólnie uczestniczyły dzieci polskie i romskie. Na zakończenie ferii – 28 lutego o 15 zaplanowane jest otwarcie w Galerii Kino MMP przy ul. Tumskiej 5a wystawy prac plastycznych dzieci romskich ze Słowacji.

Płocki ogród zoologiczny przygotował w pawilonie herpetarium niezwykle interesujące, a chwilami pełne emocji, opowieści o zwierzętach, przygotowane przez ich opiekunów. Dzieci będą mogły uczestniczyć w drobnych czynnościach związanych z opieką i pielęgnacją zwierząt i zwiedzać ZOO „od kuchni”.

Tematy opowieści: 17 lutego „Życie rodzinne małp”, 18 lutego „Koty duże i małe”; 19 lutego „Słonie w płockim ZOO”; 20 lutego „Owady – przyjaciele czy wrogowie?”; 21 lutego „W kolorach tęczy – o ptakach egzotycznych”; 24 lutego „Afrykańskie kopytne – osły, zebry i żyrafy”; 25 lutego „Bałtyckie życie ryb i fok”; 26 lutego „Nasi skrzydlaci goście – polskie ptaki”; 27 lutego „Nie taki gad straszny…” oraz 28 lutego „Krainy lodu – życie zwierząt w Arktyce i na Antarktyce”.

Centrum Widowiskowo-Sportowe Orlen Arena wraz z Płocką Lokalną Organizacją Turystyczną przygotowała projekt „Feriuj z Orlen Areną”. Dzieci w wieku 7-10 lat będą uczestniczyć w zajęciach sportowo-rekreacyjnych i spróbują swoich sił w pływaniu, judo i koszykówce. Wezmą też udział w warsztatach tanecznych i capoeiry. Młodzi ludzie dowiedzą się także, jak zwierzęta przygotowują się do zimy, spotkają się z Lwem Honorkiem i zwiedzą Muzeum Mazowieckie.

Galeria Sztuki Dzieci i Młodzieży POKiS od 17 do 21 lutego zaprasza na „Koci tydzień”. Podczas happeningu plastycznego „Koty” będą tworzyć instalacje i elementy dekoracyjne do wystawy „Koty” udostępnionej przez Ośrodek i Galerię Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu. Grupa teatralno-lalkarska „Marioneta” przy Galerii Sztuki Dzieci i Młodzieży POKiS przygotuje spektakl „Drogie koty – czas na psoty”. Od 24 do 28 lutego potrwają feryjne warsztaty „Foto-ekspresje” przygotowane z myślą o dzieciach i młodzieży.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE