Reklama

Nowy żłobek wkrótce rozpocznie rekrutację

Opublikowano:
Autor:

Nowy żłobek wkrótce rozpocznie rekrutację - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już w lutym rozpocznie działalność żłobek miejski nr 2 przy ulicy Kleeberga. Rekrutacja do nowej placówki rozpocznie się w poniedziałek 13 stycznia.

Już w lutym rozpocznie działalność żłobek miejski nr 2 przy ulicy Kleeberga. Rekrutacja do nowej placówki rozpocznie się w poniedziałek 13 stycznia.

Ze żłobka na Podolszycach korzystać będą dzieci między 20. tygodniem a trzecim rokiem życia mieszkające na terenie Płocka.

Dwukondygnacyjny żłobek może przyjąć 84 dzieci, które zostaną podzielone na trzy grupy wiekowe. W pierwszej znajdą się maluchy od 20 tygodnia do pierwszego roku życia. Do drugiej grupy trafią dzieci od pierwszego do drugiego roku życia. W trzeciej znajdą się dzieci od dwóch do trzech lat.

Opieka nad dziećmi w żłobku na Podolszycach rozpocznie się w poniedziałek 3 lutego. – Granice wiekowe dzieci w poszczególnych grupach mogą ulec niewielkim zmianom, w zależności od faktycznych zgłoszeń – zapowiada dyrektor żłobka Ewa Mochocka.

Na stronie internetowej Urzędu Miasta Płocka w zakładce Aktualności można pobrać „Kartę zgłoszenia dziecka do Żłobka”. Można otrzymać ją również w wydziale zdrowia i spraw społecznych Urzędu Miasta Płocka przy ulicy Bielskiej 1, II piętro, pok. 102 (wejście od ul. Zduńskiej) lub w żłobku.

Rodzice lub opiekunowie prawni chcący zapisać dziecko do żłobka miejskiego nr 2 powinni zgłosić się z wypełnioną kartą i potwierdzeniem adresu zameldowania dziecka na terenie Płocka oraz miejscem pracy rodziców (opiekunów prawnych). Zgłoszenia przyjmowane będą od 13 stycznia w poniedziałki, wtorki, środy i piątki w godzinach 8-15 oraz w czwartki w godzinach 10-17.

W pierwszej kolejności do żłobka przyjmowane są dzieci:
a) rodziców pracujących zawodowo, uczących się (studiujących) w systemie dziennym,
b) matek lub ojców, wobec których orzeczono znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności, bądź całkowitą niezdolność do pracy oraz niezdolność do samodzielnej egzystencji, na podstawie odrębnych przepisów,
c) matek lub ojców samotnie wychowujących dzieci.

Dla potrzeb rekrutacji jako osobę samotnie wychowującą dziecko określa się: wdowę, wdowca, pannę, kawalera, która/y nie wychowuje dziecka wspólnie z jego rodzicem, a także osobę pozostającą w separacji orzeczonej prawomocnym wyrokiem sądu, osobę rozwiedzioną oraz sytuację, w której drugi rodzic został pozbawiony lub ograniczony w wykonywaniu władzy rodzicielskiej albo odbywa karę pozbawienia wolności.

Dzieci, dla których zabraknie miejsc, zostaną umieszczone na liście oczekujących. Nie jest ona jednoznaczna z kolejnością przyjęć, ponieważ zależy od zakwalifikowania dziecka do określonej grupy wiekowej, ograniczonej liczbą planowanych miejsc.

Fot. Tomasz Paszkiewicz/Portal Płock

Zobacz również:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE