Reklama

Nowy żłobek. Na wsi to wciąż rzadkość

Opublikowano:
Autor:

Nowy żłobek. Na wsi to wciąż rzadkość - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowo otwarty żłobek w gminie Słupno to pierwsza tego typu placówka na Mazowszu. Od jutra przyjmie w swoje progi maluchy z gminy.

Nowo otwarty żłobek w gminie Słupno to pierwsza tego typu placówka na Mazowszu. Od jutra przyjmie w swoje progi maluchy z gminy.

Gminny żłobek, który powstał w specjalnie przystosowanych do tego celu pomieszczeniach Samorządowego Przedszkola „Niezapominajka”, to pierwsza taka placówka na Mazowszu. Dziś odbyło się uroczyste otwarcie, jutro żłobek przyjmie 18 maluszków.

Jak poinformowała Renata Krawczyńska z Urzędu Gminy w Słupnie, w uroczystym otwarciu uczestniczył wiceminister Jan Grabiec. - Mamy w Polsce niż demograficzny, Polaków ubywa  - mówił podsekretarz stanu w ministerstwie  Administracji i Cyfryzacji. - W tych okolicznościach bardzo cenne są wszelkie inicjatywy i działania, zmierzające do poprawy sytuacji młodych ludzi wychowujących dzieci. Gminny żłobek niewątpliwie daje młodym matkom szansę na powrót do pracy.

- Żłobek na wsi to w Polsce wciąż rzadkość, zaledwie 9 proc. gmin wiejskich ma tego typu placówki - chwalił wójt Słupna, Marcin Zawadka. - Jeszcze pięć lat temu do publicznego żłobka nie chodziło żadne wiejskie dziecko. Dlatego bardzo się cieszę, że udało mi się przekonać radnych, by poparli mój pomysł utworzenia w naszej gminie żłobka.

Do żłobka  w Słupnie przyjmowane są dzieci w wieku od ukończenia 20. tygodnia życia do trzech lat. Organem prowadzącym jest Gmina Słupno, natomiast administratorem – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Słupnie.

Fot. Urząd Gminy Słupno

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE