Reklama

Nowy zjazd do Auchan. Zobaczcie gdzie

Opublikowano:
Autor:

Nowy zjazd do Auchan. Zobaczcie gdzie  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Widać już dokładnie, gdzie będzie nowy zjazd do Auchan i Obi. Trwa już asfaltowanie zjazdu, wkrótce powinien być udostępniony kierowcom.

Widać już dokładnie, gdzie będzie nowy zjazd do Auchan i Obi. Trwa już asfaltowanie zjazdu,  wkrótce powinien być udostępniony kierowcom.

Budowa długo oczekiwanego zjazdu na parking Auchan zbliża się już ku końcowi. Niepozorny wjazd od lat przysparzał kierowcom niemałych problemów. Usytuowany jest bowiem tuż za jednym z dwóch najbardziej ruchliwych skrzyżowań na Podolszycach. Nieszczęsny zjazd dawał się we znaki nie tylko tym, którzy skręcają w lewo z Armii Krajowej, czy tym, którzy jadą prosto z środkowego pasa z duszą na ramieniu przekraczają kilka pasów ruchu, ale i kierowców, którzy zjazd omijają szerokim łukiem - bowiem gdy jest duży ruch, samochody zjeżdżające na parking znacznie spowalniają ruch na skrzyżowaniu.

Z jeszcze większą niecierpliwością kierowcy wyglądali widoków na odciążenie wyjazdu z na Czwartaków. Obecnie jest tam wąskie gardło i na przykład przed świętami, gdy jest spory ruch w centrach handlowych, kierowcy stoją w ogromnym korku nawet pół godziny, żeby wydostać z parkingu.  Przebicie z Wyszogrodzkiej pełniłoby funkcję i z zjazdu, i wyjazdu.

Budowa prawoskrętu ruszyła w pierwszej połowie marca, teraz ma się już ku końcowi. Widać już, gdzie dokładnie będzie usytuowany zjazd - samochody będą skręcały prosto na parking Auchan, a nie na drogę rozdzielającą miejsca postojowe  hipermarketu od parkingu Obi.

Jak zapowiada Auchan, nowy wjazd ma zostać udostępniony dla kierowców już w najbliższy piątek 24 kwietnia.

Zjazd został pomyślany jako długi, około 300-metrowy, prawoskręt, ten sam pas ma służyć również jako pas do włączenia się do ruchu dla wyjeżdżających sprzed centrum handlowego na ruchliwej Wyszogrodzkiej. Stary zjazd zostanie zlikwidowany po tym, gdy kierowcom udostępni się nowy. Drogowcy oceniają, że powstanie drogi znacznie usprawni ruch w rejonie skrzyżowania Armii Krajowej, Wyszogrodzkiej oraz Jana Pawła II i poprawi jego przepustowość.

Wcześniej Ratusz myślał o budowie wiaduktu mniej więcej na wysokości Agaty , który rozprowadzałby ruch w czterech kierunkach, do poszczególnych centrów handlowych. Była to jednak koncepcja powstająca w urzędzie, gdy szefem wydziału był jeszcze Leszek Narkowicz. Nie wiadomo,  czy taką wizję będzie miało nowe szefostwo wydziału, a przede wszystkim, czy taki wiadukt w ogóle jest w tym miejscu potrzebny.  Można się spodziewać, że pilniejsze będzie dokończenie równoległej do Wyszogrodzkiej nitki  prowadzącej od wybudowanego niedawno ronda przy Czwartaków do wiaduktu nad Trasą ks. Jerzego Popiełuszki i dalej do Leroy Merlin i Decathlonu.

Fot. Czytelnik

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE