Reklama

Nowy zakład produkcyjny. Będzie praca?

Opublikowano:
Autor:

Nowy zakład produkcyjny. Będzie praca? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym ulokuje się kolejna firma. Działkę przeznaczoną na siedzibę zakładu produkcyjnego i ośrodka szkoleniowego kupił tam Zdzisław Cielicki, szef firmy Spawex. Zobaczcie wizualizacje nowego budynku.

W Płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym ulokuje się kolejna firma. Działkę przeznaczoną na siedzibę zakładu produkcyjnego i ośrodka szkoleniowego kupił tam Zdzisław Cielicki, szef firmy Spawex. Zobaczcie wizualizacje nowego budynku.

Jak poinformował Michał Dzierżawski z Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, pod koniec kwietnia sfinalizowano transakcję sprzedaży działki o łącznej powierzchni około 0,4 ha. Zajmie ją firma Spawex, która w Parku chce mieć swoją siedzibę.  Firma istnieje od 10 lat, zajmuje się produkcją konstrukcji stalowych i prefabrykatów urządzeń ciśnieniowych wykorzystywanych w przemyśle chemicznym, naftowym i energetycznym, głównie dla Orlenu.

Inwestycja jest na razie w fazie projektowania. Po jej zakończeniu i uzyskaniu pozwolenia na budowę, inwestor chce ruszyć z pracami. Ocenia, że pierwsze łopaty zostaną wbite już w III kwartale bieżącego roku, a produkcja ma ruszyć najpóźniej pod koniec 2017 roku. Całość pochłonie ok. 2,5 mln zł.

- Według deklaracji inwestora, w nowym zakładzie utworzonych zostanie co najmniej 10 stałych miejsc pracy - zapowiada Park.

Poza zakładem produkcyjnym, a także biurami, będzie się tam mieścił również ośrodek egzaminacyjny spawaczy i personelu wykonującego montaż połączeń kołnierzowych w systemach ciśnieniowych. - Takie założenia przedsięwzięcia szczególnie nas cieszą, ponieważ oprócz produkcji, przyszły obiekt pełnić będzie funkcję szkoleniową- chwali  Zbigniew Bednarski, prezes PPP-T.

Ośrodek szkoleniowo-egzaminacyjny będzie działał w systemie Jednostki Certyfikującej Osoby UDT-CERT. - Będą tam prowadzone szkolenia dla spawaczy w metodach 111, 131, 135, 136, 141, 311 dla wszystkich grup materiałowych stali. Oferta ośrodka zostanie skierowana także do osób planujących odnowienie uprawnień, jak i weryfikację umiejętności spawaczy - zapowiada firma.

W nowej siedzibie organizowane będą szkolenia dla personelu wykonującego i nadzorującego montaż połączeń kołnierzowych w systemach ciśnieniowych wg normy PN-EN1591-4. Szkolenia w tym zakresie firma „SPAWEX” będzie wykonywać jako pierwsza w Płocku w oparciu o Jednostkę UDT-CERT. - W naszym przyszłym ośrodku, poza kursem składającym się z teorii, firma zapewni stanowiska do ćwiczeń praktycznych montażu połączeń ciśnieniowych wraz z możliwością przeprowadzenia próby ciśnieniowej wykonanych połączeń – dodaje Zdzisław Cielicki.   

Wizualizacja nowej inwestycji, fot. materiały prasowe PPPT

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE