Reklama

Reklama

Nowy wiceprezes w zarządzie płockiej spółki naftowej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. PERN

Nowy wiceprezes w zarządzie płockiej spółki naftowej - Zdjęcie główne

foto Fot. PERN

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od czwartku 21 stycznia br. członkiem zarządu spółki PERN, mającej siedzibę w Płocku, został Mateusz Radecki. Walne Zgromadzenie powierzyło mu funkcję wiceprezesa.

Reklama

Grupa PERN zarządza siecią rurociągów naftowych i produktowych, posiada ok. 3,7 mln m3 pojemności magazynowej na ropę naftową oraz ok. 2 mln m3 na paliwa płynne. Dysponuje morskim terminalem przeładunkowym o mocy 40 mln ton ropy naftowej i paliw płynnych rocznie. 

Celem PERN jest wzmocnienie pozycji w obszarze magazynowania i transportu ropy naftowej oraz rozwój w obszarze paliw m.in. poprzez rozbudowę pojemności magazynowych oraz sieci rurociągów.

W grudniu ub.r. zmarł wiceprezes PERN Tadeusz Zwierzyński, który pracował w spółce od 2012 r., a od 2016 r. był członkiem zarządu tej spółki, strategicznej dla bezpieczeństwa energetycznego Polski. 21 stycznia 2021 r. jego miejsce zajął Mateusz Radecki, który od 2016 r, zarządzał pionem handlowym PERN.

- Był także przewodniczącym Rady Nadzorczej Siarkopolu z Grupy PERN, a obecnie członkiem Rady Nadzorczej tej spółki - informuje PERN.  

Mateusz Radecki jest absolwentem Politechniki Gdańskiej. Odbył także praktykę dyplomową z obroną w Paryżu. Posiada doświadczenie w budowaniu strategii i zarządzaniu ludźmi. W latach 2011 – 2016 związany z Grupą GPEC, był też prezesem Orchis Energia Sopot.

- W PERN Mateusz Radecki zbudował i wdrożył efektywną strategię budowania długofalowych relacji z klientami. W tym czasie PERN osiągnął wzrost przychodów o ponad 30 proc. Sukcesem jego pionu było m.in. istotne usprawnienie procesu zakupowego, czy poprawa efektywności nadzorowanych jednostek oraz usprawnienie obsługi klienta - podkreśla biuro prasowe PERN.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy