Reklama

Nowy szef delegatury. Bez niespodzianek

Opublikowano:
Autor:

Nowy szef delegatury. Bez niespodzianek - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgodnie z przypuszczeniami, nowym dyrektorem delegatury Urzędu Marszałkowskiego został Tomasz Kominek.

Zgodnie z przypuszczeniami, nowym dyrektorem delegatury Urzędu Marszałkowskiego został Tomasz Kominek.

Stanowisko szefa delegatury Urzędu Marszałkowskiego było wolne od kilku tygodni, kiedy to nowym sekretarzem powiatu płockiego został Michał Twardy. Wszystkie te roszady zaczęły się z kolei wtedy, gdy Piotr Dyśkiewicz opuścił fotel sekretarza w starostwie dla Ratusza, obejmując funkcję zastępcy prezydenta z ramienia PSL po Dariuszu Ciarkowskim.

Mówiło się, że Twardego zastąpi w podległej Adamowi Struzikowi delegaturze płocki radny z klubu ludowców Tomasz Kominek. Teraz te informacje się potwierdziły - jak się dowiedzieliśmy - dziś przyszedł czas na pożegnanie ze starostwem, a we wtorek, 1 grudnia, Tomasz Kominek zaczyna pracę jako nowy szef delegatury Urzędu Marszałkowskiego.

Nowy dyrektor ma 32 lata. Skończył zarządzanie przedsiębiorstwem na Uniwersytecie Warszawskim,  a także studia podyplomowe z zakresu prawa pracy i spraw kadrowych. Do tej pory kierował Wydziałem Gospodarki i Promocji w płockim starostwie.

Podobnie jak jego poprzednik jest związany z PSL, co akurat mało kogo dziwi, zważywszy na fakt, że głównym szefem rozległego urzędu jest wiceszef partii Adam Struzik. Dziś Kominek to jeden z najbardziej rozpoznawalnych działaczy młodej frakcji ludowców. W ubiegłym roku jako kandydat PSL dostał się do rady miasta, w tym roku - tym razem bez powodzenia - starał się o mandat posła w wyborach parlamentarnych. Już drugą kadencję jest też radnym osiedla Radziwie.

Płocka delegatura Urzędu Marszałkowskiego  obejmuje miasto Płock oraz powiaty - gostyniński, płocki i sierpecki.

Czytaj też:

Fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE