Reklama

Nowy stadion. Oto jaki będzie [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Nowy stadion. Oto jaki będzie [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto przygotowuje dokumenty do przetargu na projekt stadionu piłkarskiego Wisły Płock w ramach koncepcji zakładającej jego przebudowę. Jednak o tym, jak ostatecznie będzie wyglądał, płocczanie zadecydują w minireferendum. Niestety, to tylko prima aprilis...

Miasto przygotowuje dokumenty do przetargu na projekt stadionu piłkarskiego Wisły Płock w ramach koncepcji zakładającej jego przebudowę. Jednak o tym, jak ostatecznie będzie wyglądał, płocczanie zadecydują w minireferendum. Niestety, to tylko prima aprilis...

To dopiero pierwszy krok ku oczekiwanej przez kibiców budowy nowego stadionu piłkarskiego. Istniejący ma już swoje lata, jest przestarzały i wyraźnie odstaje od obiektów tego typu. Już kilka miesięcy temu władze miasta zapowiedziały, że budowa lub przebudowa obiektu jest jednym z zadań planowanych na najbliższe lata.

- Przebudowa zakłada pozostawienie trybuny głównej oraz płyty boiska z podgrzewaną murawą, które jest w bardzo dobrym stanie - zapowiada autor koncepcji Marcin Drobniak z gdyńskiej pracowni architektonicznej Qbatura. - Gruntownie przebudujemy natomiast trybuny wokół stadionu, maksymalnie przybliżając je do boiska i zbudujemy zadaszenie obiektu.

Na swoim dotychczasowym miejscu zostanie też stosunkowo niedawno zbudowany owalny budynek, który zostanie jakby wtopiony w trybuny. Tak jak do tej pory będą się tam mieściły odremontowane szatnie dla zawodników. Wokół stadionu powstanie nowe ogrodzenie, bardziej eleganckie niż dziś, wyremontowane zostanie przeszklone pomieszczenie dla komentatorów sportowych, a także punkt gastronomiczny. Wszystko - od koloru krzesełek, przez barierki, łazienki, meble zostanie utrzymane w biało-niebieskiej kolorystyce. 

W tej chwili w urzędzie przygotowywana jest dokumentacja przetargowa na projekt obiektu. Zanim jednak zostanie ogłoszony, płocczanie mają sami zdecydować, czy chcą nowego obiektu w takim kształcie. W tym celu przygotowywane jest minireferendum. - Referendum to złe słowo - prostuje biuro prasowe urzędu. - Będzie to bardziej sondaż, w którym poprosimy płocczan o opinię w tej sprawie opracowany na podobnych zasadach, co dotychczasowe konsultacje społeczne m.in. na temat ścieżek rowerowych czy rewitalizacji osiedla Dobrzyńska. Różnica będzie taka, że konsultacje zakończą się głosowaniem.

Jeśli płocczanom nie spodoba się pomysł, koncepcja trafi na półkę. W urzędzie nie ukrywają jednak, że pomysł Drobiniaka przypadł im do gustu, zwłaszcza że z szacunków wynika, że jest niemal o jedną trzecią tańszy niż pierwotne koncepcje. - W tym przypadku liczy się nie tylko funkcjonalność obiektu, ale i jego wygląd - usłyszeliśmy w Ratuszu. - Koncepcja zakłada taki wygląd stadionu, który wpisze się w scenerię tej części miasta i będzie nawiązywał do pobliskiej Orlen Areny. To bardzo ważne, by była to spójna wizja tej przestrzeni miejskiej. 

Plansze z koncepcją przebudowanego stadionu będzie można od poniedziałku oglądać w holu ratusza.

Wizualizacja nowego stadionu, fot. materiały Pracowni Architektonicznej Qbatura Marcin i Elżbieta Drobniak

O północy plany nieco się zmieniły - powyższe koncepcję można oglądać jedynie na portalu, bo jest to nasza własna wizja przygotowana z okazji prima aprilis. Przyznajemy bez bicia - zmyśliliśmy właściwie każde zdanie powyższego artykułu. No może poza wstępem - bo kibice faktycznie czekają na nowy stadion. Ciekawe, czy podobałby się Wam taki jak ten nasz? 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE