Reklama

Nowy skwer. Widać, jaki będzie [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Nowy skwer. Widać, jaki będzie [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Budowa nowego skweru na Zielonym Jarze ma się ku końcowi. Miejsce między blokami zmieni się nie do poznania. Całość pochłonie blisko 2 mln zł.

Budowa nowego skweru na Zielonym Jarze ma się ku końcowi. Miejsce między blokami zmieni się nie do poznania. Całość pochłonie blisko 2 mln zł.

Przez lata między blokami przy Batalionu Parasol, spółdzielnią Budowlani a domkami jednorodzinnymi był pusty plac porośnięty trawą. Zardzewiałe zniszczone bramki zdradzały, że niegdyś próbowano wykorzystać ten teren na boisko, ale od lat plac służył bardziej jako miejsce spacerów z psami niż sportowych bojów.

Mieszkańcy na czele z radą osiedla od lat postulowali zagospodarowanie pustego miejsca.  Po perturbacjach ze zmieniającymi się planami, które szczegółowo opisywaliśmy, stanęło na tym, że wyłoniona w przetargu firma Dro-Mar Marcin Drożdż ze Skaryszewa wybuduje wielofunkcyjny  skwer do rekreacji i wypoczynku z licznymi alejkami, fontanną, placem zabaw, ławeczkami, ścieżkami rowerowymi i boiskiem sportowym za blisko 2 miliony złotych.

Budowa ruszyła w drugiej połowie wakacji, teraz ma się ku końcowi. Zbudowano już alejki i ścieżki rowerowe, a także plac zabaw (również tu znalazła się specjalna huśtawka dla dzieci na wózkach inwalidzkich) i sprzęty siłowni pod chmurką, posadzono już drzewa (uwagę przykują przede wszystkim zachwycająco kolorowe ambrowce amerykańskie), powstaje boisko i miniteatrzyk,fontanna i zaokrąglone murki.

 Skwer powinien być gotowy w połowie listopada.

Czytaj też:

Na zdjęciach - budowa nowego skweru i widok tego miejsca z lipca 2015 roku, f ot. Tomasz Miecznik  / Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE