Reklama

Nowy pomnik papieża...już świętego [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Nowy pomnik papieża...już świętego [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W niedzielę uroczyście odsłonięto nowy pomnik Jana Pawła II przed kościołem w Bielsku pod Płockiem. Choć kanonizacja papieża-Polaka dopiero za dwa tygodnie, monument już dziś zdobi napis: "święty Jan Paweł II".

W niedzielę uroczyście odsłonięto nowy pomnik Jana Pawła II przed kościołem w Bielsku pod Płockiem. Choć kanonizacja papieża-Polaka dopiero za dwa tygodnie, monument już dziś zdobi napis: "święty Jan Paweł II".

Sporych rozmiarów pomnik stanął przed kościołem w Bielsku już kilka dni temu, ale dopiero wczoraj, w Niedzielę Palmową, uroczyście odsłonięto monument.  Nie da się ukryć, że bielska parafia nieco uprzedziła fakty, bo do ogłoszenia Jana Pawła II świętym zostało jeszcze trochę czasu, ale jest to pierwszy pomnik papieża-Polaka jako świętego w diecezji płockiej.

W słońcu lśniący na złoto pomnik został ufundowany przez ks. prof. Andrzeja Gretkowskiego - psychoonkologa, prorektora ds. nauki i rozwoju w płockim Włodkowicu, który pochodzi z bielskiej parafii - w niej był chrzczony, bierzmowany, a w czerwcu 1978 r. odprawił mszę prymicyjną. Z wdzięczności dla parafii-matki i Jana Pawła II, z którym spotkał się siedem razy podczas audiencji prywatnych, postanowił ufundować pomnik.. Zresztą to nie jest jedyny dar dla rodzinnej parafii - dzięki staraniom duchownego sprowadzono do niej relikwie św. siostry Faustyny, a także m.in. kielich z Ziemi Świętej, Krzyża czy lichtarzy.

W uroczystości odsłonięcia złotego pomnika poza ks. prof. Gretkowskim, a także proboszczem parafii św. Jana Chrzciciela ks. Józefem Różańskim udział wzięli parafianie oraz chór akademicki Włodkowica pod dyrekcją M. Szpotańskiej.

Fot. Adek Jasiński

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE