Reklama

Nowy parking na osiedlu. Bez drzew

Opublikowano:
Autor:

Nowy parking na osiedlu. Bez drzew  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Blisko 380 tysięcy zł będzie kosztowała budowa wyczekiwanego od lat parkingu na Dobrowolskiego koło Coteksu na Międzytorzu. Jego budowa wiąże się z usunięciem ponad 20 drzew.

Blisko 380 tysięcy zł będzie kosztowała budowa wyczekiwanego od lat parkingu na Dobrowolskiego koło Coteksu na Międzytorzu. Jego budowa wiąże się z usunięciem ponad 20 drzew.

Mieszkańcy tej części Międzytorza mają nadzieję, że dzięki budowie nowego parkingu między skrzyżowaniem z Piłsudskiego a rozwidleniem Dobrowolskiego  chociaż trochę poprawi się niełatwa sytuacja z parkowaniem na osiedlu. Wszyscy liczą się z tym, że kilkadziesiąt nowych miejsc parkingowych na pewno nie rozwiąże całkowicie problemu zapchanych samochodami uliczek osiedlowych, ale że lepszy rydz niż nic, wszyscy się cieszą na wieść o nowym parkingu.

W ramach inwestycji przybędzie 47 nowych miejsc postojowych z kostki betonowej, z których trzy będą zarezerwowane dla osób niepełnosprawnych. Na parking, który powstanie po wschodniej części terenu (od strony Coteksu) będzie się wjeżdżało z dwóch stron.

Projekt przewiduje przebudowę infrastruktury podziemnej, a także wycinkę aż 22 drzew - głównie topoli, ale też klonu i śliwy. W ich miejsce nie zostaną posadzone nowe drzewa - zdaniem drogowców, nie ma na nie miejsca na Dobrowolskiego, więc nasadzenia zastępcze mają być wykonane wzdłuż ścieżki rowerowej w pasie drogowym Trasy ks. J. Popiełuszki.

Miejski Zarząd Dróg rozstrzygnął już przetarg na przebudowę Dobrowoslkiego na potrzeby parkingu. Spośród ośmiu złożonych ofert najkorzystniejszą pod względem ceny i gwarancji złożyła firma Waskop Elżbieta Wasek z Płocka  i to ona zbuduje parking. Na zakończenie prac ma dwa miesiące od chwili przekazania placu budowy. Zainkasuje ponad 377 tys. zł. Inwestycja będzie objęta 6-letnią gwarancją.

Przypomnijmy, że mieszkańcy chcą, by kolejny parking, a także teren zielony powstał zaledwie kilkanaście metrów dalej - w miejscu byłego przedszkola, które ma zostać rozebrane.

 

Więcej o parkingowych problemach mieszkańców Międzytorza pisaliśmy tutaj:

 

Fot. Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE