Reklama

Reklama

Nowy most niedaleko Płocka już otwarty [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgodnie z planem pięć dni trwała budowa tymczasowej przeprawy mostowej w gminie Słupno. Zadanie wykonało 20 żołnierzy 2. Pułku Wojsk Inżynieryjnych z Inowrocławia.

Reklama

Most na rzece Biskupce, która jest dopływem Słupianki, został kompletnie zniszczony trzy tygodnie wcześniej. Potężna, nocna nawałnica spowodowała ogromne straty nie tylko w Szeligach, ale i na dużym obszarze podpłockiej gminy Słupno. Wezbrane wody Słupianki przekroczyły koryto i poczyniły ogromne szkody.

Urząd Gminy szacuje, że odbudowa zniszczeń infrastruktury może wymagać nawet kwoty, równej rocznym wydatkom gminy na inwestycje, a to grube miliony.

Gmina natychmiast po burzy i powodzi wystąpiła do wojewody mazowieckiego o wojskowe wsparcie w ułatwieniu przejazdu przez rzekę w Szeligach. Doszło do wizji lokalnej, gmina przygotowała podbudowę i zabezpieczenie brzegu rzeki, a tymczasowy most wznieśli żołnierze z Inowrocławia. 

Wyposażenie na budowę mostu tymczasowego udostępnione zostało z rezerw technicznych Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Obiekty ma 24 m i składa się z ośmiu trzymetrowych modułów. Są także ośmiometrowe najazdy z obu stron, które umożliwiają łagodniejszy wjazd na most i zjazd z niego.

- Przeprawa wytrzyma obciążenie 60 ton, ale pamiętać należy, że drogi dojazdowe, które również mocno ucierpiały, mają obciążenie 8 ton - podkreślają w Urzędzie Gminy Słupno.

Przywrócenie komunikacji jest niezwykle ważne dla mieszkańców, w tym dla rolników, trwają bowiem żniwa. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy