Reklama

Nowy lokal przy ulicy Tumskiej [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Nowy lokal przy ulicy Tumskiej [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W tę środę, akurat w Dzień Kuchni Polskiej, zostanie otwarty nowy lokal przy ul. Tumskiej. Nazywa się Vegancja i będzie miejscem dla ludzi, którym bliski jest wegetariański i wegański styl życia. - Mięsożerców też zapraszam - zachęca jego właścicielka, Magda Smolińska.

W środę, akurat w Dzień Kuchni Polskiej, zostanie otwarty nowy lokal przy ul. Tumskiej. Nazywa się Vegancja i będzie miejscem dla ludzi, którym bliski jest wegetariański i wegański styl życia. - Mięsożerców też zapraszam - zachęca jego właścicielka, Magda Smolińska.

Czy ulica Tumska faktycznie staje się martwa tuż po zmroku? Według właścicielki nowego lokalu przy Tumskiej 5, który w czwartek zacznie przyjmować pierwszych klientów, niekoniecznie. Jest przecież kino, muzeum, kawiarnia, ostatnio otworzono piekarnię. Dla Magdy Smolińskiej, prawniczki i prezeski Fundacji Szansa dla Zwierzaka ZOA, to spore wyzwanie.

- Ta knajpa była moim marzeniem, pomysłem na życie – przyznaje. Nie chciała żałować, że czegoś nie zrobiła. - Jeśli popłynę, to popłynę. Na taką opcję też jestem przygotowana. Na razie dobrze się zapowiada - uważa.

Menu nie będzie zbyt obszerne. Od razu rzuca się w oczy brak napojów wyskokowych i gazowanych. Karta komponuje się z kolorowymi ścianami lokalu. Na jednej znajduje się tablica do pisania kredą. Można na niej poszaleć, zostawić swój wpis, rysować esy i floresy. - Chodzi o uwolnienie emocji – wyjaśnia właścicielka. Ściana naprzeciwko pozostała biała. - To będzie mała galeryjka dla fotografów. Pierwszym kuratorem ściany zostanie Jan Drzewiecki.

Poza zwykłymi klientami, Smolińska przewiduje jeszcze gości na czterech łapach. Nie widzi problemu, aby swojego pupila zabrać z domu w transporterze. W lokalu dostanie miskę z wodą.

Fot. Karolina Burzyńska / Portal Płock

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE