Reklama

Nowy kościół w Płocku poświęcony. Zobaczcie, jak jest w środku [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Nowy kościół w Płocku poświęcony. Zobaczcie, jak jest w środku [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W niedzielę, po 14 latach od rozpoczęcia budowy kościoła na Międzytorzu, biskup płocki poświęcił nową świątynię.

W niedzielę, po 14 latach od rozpoczęcia budowy kościoła na Międzytorzu, biskup płocki poświęcił nową świątynię. 

Historia powstawania nowego kościoła na Międzytorzu, który zastąpi niewielką kaplicę, sięga 2001 r., gdy ówczesny biskup płocku Stanisław Wielgus poświęcił plac pod budowę. Jesienią dwa lata później, po załatwieniu spraw formalnych, ruszyła budowa świątyni, plebanii i obiektów towarzyszących. Najpierw udało się wybudować plebanię, teraz, po kilkunastu latach, dobiega końca budowa świątyni. 

Wszystkim, z proboszczem parafii ks. Stanisławem Górskim zależało, by kościół został poświęcony właśnie w tym roku, gdy mija 100 lat od objawień Matki Bożej w Fatimie. Choć ani wewnątrz, ani na zewnątrz świątynia nie jest jeszcze skończona, gdzieniegdzie łatwo dostrzec miejsca bez tynku i zostało jeszcze sporo do zrobienia, dziś, w niedzielę, udało się poświęcić kościół dzień po setnej rocznicy ostatnich objawień fatimskich.

Uroczystość konsekracji kościoła, w której udział wzięli wszyscy trzej biskupi płoccy, zgromadziła w nowych murach tłumy wiernych, m.in. prezesa Orlenu Wojciecha Jasińskiego. 

- Kiedy wczoraj mówiłem biskupom obecnym w Lublinie na zebraniu episkopatu, że mam w niedzielę konsekrację nowego kościoła, od wielu słyszałem – „a to w diecezji płockiej jeszcze się buduje?? to już dziś rzadkość” - mówił biskup płocki Piotr Libera, dziękując wszystkim, dzięki którym powstała nowa świątynia. 

Kościół, podobnie jak parafia, będzie nosił wezwanie Matki Bożej Fatimskiej.  - Wezwanie to szczególne, które przynagliło Was, aby właśnie na setną rocznicę objawień fatimskich odpowiedzieć na prośbę Madonny. Ona w czasie ostatniego zjawienia, 13 października 1917 roku przekazała małej Łucji takie przesłanie: „Chcę ci powiedzieć, żeby zbudowano tu na moją cześć kaplicę. Jestem Matką Boską Różańcową. Trzeba w dalszym ciągu codziennie odmawiać Różaniec...". I Wy, dziś – Kochani - dosłownie wypełniacie tę prośbę Madonny. Zbudowaliście ku Jej czci już nie kaplicę, lecz okazałą świątynię - mówił hierarcha. - Wy jesteście spadkobiercami szczególnie tego ostatniego fatimskiego objawienia. Czy słyszycie to wezwanie z Fatimy? Jak ono wybrzmiewa tu, w Płocku - na Międzytorzu?

Kościół na Międzytorzu to jeden z dwóch budowanych obecnie kościołów  w Płocku. Drugi powstaje na Podolszycach Północ. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE