Reklama

Nowy kierunek na PWSZ. Ma być przydatny

Opublikowano:
Autor:

Nowy kierunek na PWSZ. Ma być przydatny - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od poniedziałku, 6 lipca kandydaci chcący studiować w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej mogą aplikować na studia I stopnia w profilu praktycznym na nowym kierunku praca socjalna.

Od poniedziałku, 6 lipca kandydaci chcący studiować w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej mogą aplikować na studia I stopnia w profilu praktycznym na nowym kierunku praca socjalna.

Znane już są wyniki matur, a teraz nadszedł czas, aby pomyśleć o dalszych krokach przy zdobywaniu kolejnych szczebli edukacji. Z nową propozycją dla kandydatów wyszedł Instytut Nauk Humanistycznych i Społecznych PWSZ, któremu uprawnienie do prowadzenia nowych studiów I stopnia nadał Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Do wyboru na kierunku „praca socjalna”  zaoferowano trzy specjalności dotyczące różnych form pomocy. Są to: profilaktyka społeczna z interwencją kryzysową, asystent rodziny i koordynator pieczy zastępczej oraz praca z osobą niepełnosprawną i starszą.

Zdaniem pracowników PWSZ, warto skorzystać z kierunku ze względu na możliwość wykonywania zawodu nie tylko w kraju, ale w innych państwach Unii Europejskiej. Drugim atutem tak ukierunkowanej kariery zawodowej są planowane korzystne zmiany w zatrudnianiu pracowników socjalnych. Obecnie na jednego pracownika przypada zakres działania obejmujący aż dwa tysiące mieszkańców, natomiast docelowo jeden pracownik miałby mieć pod swoją pieczą 50 adresów. Prognozuje się większe zatrudnienie w dziedzinie pomocy socjalnej. Rekrutacja trwa do 10 lipca.

Fot. UMP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE