Reklama

Nowy budynek w Parku. Kiedy otwarcie?

Opublikowano:
Autor:

Nowy budynek w Parku. Kiedy otwarcie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Szumnie zapowiadane na koniec roku otwarcie nowego Laboratorium Centralnego na terenie Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego dotąd nie doszło do skutku. Czy pojawiły się jakieś problemy w związku z inwestycją za 47 mln zł?

Szumnie zapowiadane na koniec roku otwarcie nowego Laboratorium Centralnego na terenie Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego dotąd nie doszło do skutku. Czy pojawiły się jakieś problemy w związku z inwestycją za 47 mln zł?

Budowa Centrum Usług Korporacyjnych i właśnie Laboratorium Centralnego to dwie sztandarowe inwestycje Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, który jest własnością miasta i Orlenu. Obiekty za - bagatela - blisko 80 mln złotych powstają w Parku od ponad dwóch lat. Oba miały być gotowe w ubiegłym roku.

Do tej pory otwarto jednak tylko Centrum Usług Korporacyjnych. Ogromny budynek o nietypowej bryle oglądaliśmy w październiku ub. roku, laboratorium miało być gotowe nieco później. Ale wciąż - jako termin podawano ostatni kwartał 2014 roku.

Tymczasem już druga połowa marca, a o otwarciu laboratorium jakoś nie słychać. Dlaczego?

Spółka Orlen Laboratorium, która ma zająć nowoczesny budynek, po wszystkie informacje odsyła do PPP-T. Dlaczego zatem laboratorium nie zostało jeszcze uruchomione?

Jak wyjaśnia Michał Dzierżawski, kierownik ds. Obsługi Inwestora i Marketingu w PPP-T, oba obiekty laboratorium, czyli budynek biurowy i laboratoryjny, uzyskały już pozwolenie na użytkowanie, więc od strony procesu budowlanego inwestycja została zakończona.  - Budynek biurowy został zasiedlony przez spółkę Orlen Laboratorium już we wrześniu ubiegłego roku - przypomina Michał Dzierżawski.
 
Opóźnienia dotyczą natomiast części laboratoryjnej. - Po realizacji dostaw specjalistycznych elementów wyposażenia oraz po przeprowadzeniu przeglądów i odbiorów technicznych trwają obecnie końcowe prace adaptacyjne pomieszczeń analitycznych dla zapewnienia optymalnych warunków pracy, co wymaga czasu i uzgodnień - podkreśla  Dzierżawski.

Na nasze pytanie o to, czy to prawda, że niektóre pomieszczenia obiektu nie odpowiadają wymogom urządzeń i sprzętów laboratorium pod względem gabarytów lub z innych powodów, i dlatego wszystko się przedłuża, kierownik w PPP-T zapewnia, że „pomieszczenia laboratoryjno-analityczne odpowiadają wymogom technologicznym głównego użytkownika, a etapy realizacyjne inwestycji odbywają się przy jego udziale i w ramach wzajemnych konsultacji”.

Jak dowiedzieliśmy się w spółce, przeprowadzka do laboratorium ma zacząć się w kwietniu br. - Zakończenie procesu zasiedlania planowane jest w drugim kwartale tego roku - zapowiada PPP-T. - Rozpoczęcie eksploatacji obiektu laboratoryjnego nastąpi z pewnością po procesie zasiedlenia, tj. po przeniesieniu stanowisk pracy przez głównego użytkownika.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w Laboratorium Centralnym do dyspozycji laborantów i inwestorów będzie 280 stanowisk laboratoryjnych na 5 tys. 600 m kw., natomiast około 900m kw. zajmuje powierzchnia biurowa. Budowa budynku to koszt rzędu 47 mln zł.

Tak budynek laboratorium prezentował się w październiku ub. roku, fot. Portal Płock

Czytaj też:

Po więcej zdjęć zapraszamy do galerii:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE