Reklama

Nowy blok. Zobacz,jak jest w środku[FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Nowy blok. Zobacz,jak jest w środku[FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na finiszu jest już budowa bloku komunalnego przy Kwiatowej. Lada chwila klucze do nowych 12 mieszkań dostaną wyczekujący ich płocczanie.

Na finiszu jest już budowa bloku komunalnego przy Kwiatowej. Lada chwila klucze do nowych 12 mieszkań dostaną wyczekujący ich płocczanie.

Dobiega końca budowa niewielkiego, zgrabnego bloku przy Kwiatowej, ulicy równoległej do Jasnej, przy której Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego w ubiegłym roku postawiło podobny blok.

 - Prace wewnątrz budynku mają już charakter zaledwie kosmetyczny - mówi prezes MTBS, Mirosław Kłobukowski. - Czekamy już tylko na decyzję o dopuszczeniu budynku do użytkowania.

Budowa przebiegała błyskawicznie, bez żadnych przeszkód - we wrześniu ub. roku podpisano umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na bezzwrotne dofinansowanie, potem przetarg, wybór wykonawcy i na jesieni ruszyła budowa. Dziś blok komunalny przy Kwiatowej jest już gotowy, choć początkowo mówiło się o listopadzie jako terminie oddania inwestycji.

W trzykondygnacyjnym budynku jest 12 mieszkań o powierzchni od 44,59 do 47,1 m kw. Wszystkie lokale są wykończone - na podłodze położono panele, a w łazience glazurę i terakotę. W kuchni stoi kuchenka gazowa, a na ścianie nad nią jest rząd płytek. Przy schodach wejściowych na klatkę schodową ustawiono podnośnik dla wózków. Na zewnątrz są kamery.

Budowa bloku kosztowała ponad 2,3 mln zł, z czego miasto zapłaciło ponad mln zł, MTBS - ponad 350 tys. zł, a resztę dołożył Bank Gospodarstwa Krajowego.
 
W sumie miasto uzyskało z BGK wsparcie ponad 5,6 mln zł na budowę łącznie czterech bloków komunalnych z 73 mieszkaniami: przy Jasnej, Sienkiewicza 65, Sikorskiego i Kwiatowej. Budowa dwóch ostatnich jest już na finiszu.

Fot. Portal Płock

Więcej zdjęć w naszej galerii:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE