Reklama

Reklama

Nowy blok przy Jasnej już oddany [FOTO]

Opublikowano: 4 czerwca 2013 16:09
Autor:

Nowy blok przy Jasnej już oddany [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 15 rodzin otrzymało we wtorek 4 czerwca klucze do nowego, trzykondygnacyjnego bloku, który stanął przy ulicy Jasnej 13 a. Klucze do mieszkań wręczali prezydent Płocka oraz wiceminister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej Piotr Styczeń.

Reklama

15 rodzin otrzymało we wtorek 4 czerwca klucze do nowego, trzykondygnacyjnego bloku, który stanął przy ulicy Jasnej 13 a. Klucze do mieszkań wręczali prezydent Płocka oraz wiceminister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej Piotr Styczeń.

Budowę budynku Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego rozpoczęło w ubiegłym roku. Jak pisaliśmy już wcześniej, jest w nim 15 mieszkań komunalnych o łącznej powierzchni użytkowej 768 metrów kwadratowych. Największe, trzypokojowe mieszkanie ma 67 m kw, najmniejsze – 33 m kw. Żadne nie ma typowej kuchni , a jedynie aneksy kuchenne.

W budynku zamontowana została specjalna winda, która znacznie ułatwi życie osobom niepełnosprawnym, które również będą mieszkać przy Jasnej 13 a. Jest także podziemny parking na 15 pojazdów oraz miejsce na lokal usługowy o wielkości 170 m kw. Jak powiedział Portalowi Płock prezes MTBS, Mirosław Kłobukowski, zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, lokal ten nie może być przeznaczony na sklep, ale działalność związaną z ochroną zdrowia. 

Wszyscy goście chwalili nowy blok i całą inwestycję, wzajemnym gratulacjom nie było końca. Swoje zadowolenie wyrazili m.in. prezydent Andrzej Nowakowski, prezes MTBS Mirosław Kłobukowski, a także posłanka Elżbieta Gapińska. 

Piotr Styczeń, podsekretarz stanu w ministerstwie transportu, budownictwa i gospodarki morskiej przyznał z kolei, że zaskakująco mało samorządów korzysta z programu, dzięki któremu mogą powstawać budynki socjalne, komunalne i noclegownie. – Chciałbym podziękować władzom Płocka za przystąpienie do programu – mówił Piotr Styczeń. – A skoro raz już Płock dał się wciągnąć do tego programu, liczę na to, że jeszcze nie jeden raz z niego skorzysta.

Mieszkaniami komunalnymi przy Jasnej będzie administrowała inna spółka związana z płockim mieszkalnictwem, czyli Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej - TBS.

Całkowity koszt inwestycji to 3,882 miliona złotych. Dzięki uczestnictwu w programie MTBS pozyskał 40-procentowe dofinansowanie na realizację inwestycji z Banku Gospodarstwa Krajowego (903 tys zł).

Kolejne mieszkania komunalne, które przygotowuje się dzięki ministerialnemu programowi, mają powstać przy Sienkiewicza, Sikorskiego i Kwiatowej. W ciągu 18 miesięcy powinny przybyć 73 mieszkania.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.