Reklama

Nowość w zoo: pomost nad wodą [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Nowość w zoo: pomost nad wodą [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W zoo możemy oglądać nową ekspozycję ptaków wodnych. Na razie można ją zobaczyć tylko z zewnątrz, ale wkrótce ptaki będzie można podglądać z bliska, spacerując na pomoście przykrytym siatką.

W zoo możemy oglądać nową ekspozycję ptaków wodnych. Na razie można ją zobaczyć tylko z zewnątrz, ale wkrótce ptaki będzie można podglądać z bliska, spacerując na pomoście przykrytym siatką.

Jak poinformowała Magdalena Kowalkowska z płockiego zoo, gotowa jest już nowa woliera dla ptaków wodnych w miejscu, w którym była ekspozycja kaczek. Wybieg okryto siatką, a zwiedzający będą mogli wejść do środka i z pomostu nad wodą z bliska podziwiać ptactwo. A jest na co popatrzeć - w wolierze zamieszkało aż sześć gatunków ptaków wodnych: ibisy szkarłatne, ibisy czarnogłowe, mandarynki, ohary, karolinki oraz kaczuszki czerwonoramienne.

- Ibisy szkarłatne są jeszcze w upierzeniu młodocianym, ale już niedługo - po pieprzeniu, uzyskają piękną purpurową barwę - zapowiadają opiekunowie zoo. - Z uwagi na aklimatyzację ptaków jeszcze przez kilka dni ptaki można oglądać z zewnątrz. 

Płockie zoo przypomina, że ogród jest czynny codziennie, również w święta. Od 1 maja w godzinach 9.00 – 19.00 (kasa jest czynna do godz. 18.00). Jak już pisaliśmy, teraz, aby ustrzec się przed kolejkami - bilety można kupować przez Internet albo w ustawionych przed wejściem biletomatach.

Fot. zoo

Więcej czytaj:

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE