reklama
reklama

Nowość w płockim szpitalu! Jak skorzystać z tych badań za darmo?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: WSZ w Płocku

Nowość w płockim szpitalu! Jak skorzystać z tych badań za darmo? - Zdjęcie główne

foto WSZ w Płocku

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości- To nowość w ofercie naszej placówki i najlepszy prezent - przekonuje Stanisław Kwiatkowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Placówka na Winiarach zaprasza na bezpłatne badania!
reklama

Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku zaprasza na bezpłatną cytologię płynną z oznaczeniem DNA HR HPV. Jak z niej skorzystać? Pacjentki Poradni Ginekologiczno-Położniczej i Ginekologii Onkologicznej WSZ w Płocku, po konsultacji lekarskiej wskazującej na zasadność wykonania badania, będą miały wykonaną ją bezpłatnie.

To ważne badanie. Dlaczego?

- Próbka pobrana w cytologii płynnej jest dla cytomorfologa bardziej wartościowym materiałem. Można poddać ją specjalnej obróbce pozwalającej usunąć takie zanieczyszczenia jak komórki zapalne, krew czy śluz i uzyskać bardziej wiarygodny wynik. Dodatkowe badanie HR HPV DNA pozwala stwierdzić, czy kobieta jest nosicielem wysokoonkogennego wirusa brodawczaka ludzkiego będącego główną przyczyną raka szyjki macicy. 

reklama

– mówi Aleksandra Ciuśniak, diagnosta laboratoryjny, cytomorfolog, kierownik Zespołu Techników w Zakładzie Patomorfologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku.

Wynik badania może okazać się kluczowy dla dalszego leczenia!

- Negatywny wynik HPV oznacza, że ryzyko zachorowania na raka szyjki macicy w ciągu 5 najbliższych lat jest minimalne. Dlatego warto się badać, bo rak szyjki macicy rozwija się nawet 10 lat, a wcześnie wykryty daje 99,9 proc. szans na wyleczenie! 

- dodaje Ciuśniak.

Jak podkreślają w płockim szpitalu, to badanie jest nowością w ofercie WSZ.

reklama

- To nowość w ofercie naszej placówki i najlepszy prezent, jaki każda z pań może dla siebie zrobić. To również nasz kolejny krok, zaraz po uruchomieniu Centrum Onkologii, w kierunku zapewnienia mieszkańcom naszego regionu kompleksowych usług z zakresu profilaktyki i leczenia nowotworów.

- przekonuje Stanisław Kwiatkowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku.

Poradnia Ginekologiczno- Położnicza i Ginekologii Onkologicznej mieści się na I piętrze w budynku Przychodni Specjalistycznych. By zostać jej pacjentką nie jest potrzebne skierowanie wystawione przez lekarza POZ czy specjalistę. Wystarczy zarejestrować się do Poradni korzystając z rejestracji ogólnej.

reklama

Zasady rejestracji znajdziemy na stronie wszplock.pl.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama