Reklama

Nowość nad Wisłą: rusza Wiślana Laguna

Opublikowano:
Autor:

Nowość nad Wisłą: rusza Wiślana Laguna - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wygląda na to, że powoli, krok po kroku ożywa nam nabrzeże - rychły start zapowiedziała właśnie "Wiślana laguna", czyli centrum rodzinno-rozrywkowe nad samą Wisłą. Będą tam leżaki, bar, boiska do sportów plażowych, drewniane, oświetlone alejki...


Wygląda na to, że powoli, krok po kroku ożywa nam nabrzeże - rychły start zapowiedziała właśnie "Wiślana laguna", czyli centrum rodzinno-rozrywkowe nad samą Wisłą. Będą tam leżaki, bar, boiska do sportów plażowych, drewniane, oświetlone alejki...

Ożywienie nabrzeża ruszyło z kopyta - za nami pierwszy Dzień Wisły, otwarcie kawiarni na molo (które - odpukać - na razie dobrze się trzyma i jest otwarte dla spacerowiczów). Niedawno Ratusz ogłosił tez przetarg na budowę przystani miejskiej wzorowanej na historycznym dworcu wodnym, a także - jak pisaliśmy kilka dni temu, jeszcze w lipcu ma ruszyć weakpark, czyli park wodny nad zalewem Sobótka. Teraz do grona nadwiślańskich atrakcji ma dołączyć także Wiślana Laguna.

Na pomysł stworzenia miejsca nad rzeką, w którym będzie można poopalać się na leżakach, pograć w piłkę plażową, wpadli płocczanie, bo - jak tłumaczą - tego im nad Wisłą bardzo brakowało. - Projekt powstał w naszych głowach z myślą o uatrakcyjnieniu przepięknej płockiej plaży oraz stworzeniu odpowiednich warunków rekreacji dla płocczan i turystów odwiedzających Płock - zapowiadają inicjatorzy.

 Jak opowiada Jarosław Danielski, dlatego właśnie postanowili oni wynająć od miasta  fragment nadwiślańskiej plaży, i wydzielić tam specjalną strefę. -  Wiślana Laguna usytuowana będzie bezpośrednio nad rzeką, tuż za przystanią "Morka" na wysokości amfiteatru. - zapowiadają pomysłodawcy.  - Prognozowany przez nas koszt inwestycji na tę chwilę wynosić będzie ponad 200 tys. złotych.

Do dyspozycji gości "Wiślanej Laguny"  mają być leżaki, strefa RELAX VIP, rekreacyjne boiska do sportów plażowych, a także stref z klasy muzyką i oświetleniem rodem z plażowych klubów Ibizy.  Na piasku mają powstać drewniane alejki, podświetlane nocą. Wypożyczanie leżaków, korzystanie z boisk  i strefy przygotowanej z myślą o dzieciach ma być bezpłatne.  - Jesteśmy nastawieni prospołecznie - przekonują pomysłodawcy. Zapowiadają również chęć współpracy z miastem, zwłaszcza przy większych imprezach plenerowych nad Wisłą.

Jakiego typu imprez możemy się tam spodziewać? Na razie "Wiślana Laguna"  nie chce zdradzać szczegółów niespodzianki. -   Nie będzie to tylko strefa odpoczynku i rekreacji, oprócz kąpieli słonecznych zadbamy o szereg wydarzeń kulturalno-rozrywkowych, nad którymi pracuje nasz zespół - zapowiadają. - Wkrótce pochwalimy się zaplanowanymi wydarzeniami, które przygotujemy dla naszych gości nawiązując współpracę z wieloma poważnymi podmiotami działającymi na rynku kulturalno-rozrywkowym.

Wiślana Laguna ma ruszyć lada dzień. Można się domyślać, że jej właściciele będą się starali przygotować wszystko już na zaplanowany w najbliższy weekend Reggaeland.

Czytaj też:
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE