Reklama

Noworodek z koronawirusem. Trudna sytuacja w szpitalu

Opublikowano:
Autor:

Noworodek z koronawirusem. Trudna sytuacja w szpitalu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Badanie w kierunku koronawirusa wykazało w sierpeckim szpitalu zakażenie u miesięcznego dziecka. Oddział pediatryczny nie przyjmuje nowych pacjentów, podobnie jest w oddziale chorób wewnętrznych, gdzie wykryto wirusa u zmarłego pacjenta.

Badanie w kierunku koronawirusa wykazało w sierpeckim szpitalu zakażenie u miesięcznego dziecka. Oddział pediatryczny nie przyjmuje nowych pacjentów, podobnie jest w oddziale chorób wewnętrznych, gdzie wykryto wirusa u zmarłego pacjenta.

Niespełna miesięczne dziecko leczone jest obecnie w jednym ze szpitali w Warszawie.
SPZZOZ w Sierpcu poinformował także o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa u zmarłego pacjenta oddziału chorób wewnętrznych.

- W celu minimalizowania ryzyka transmisji infekcji COVID-19 w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 wstrzymano od czwartku przyjęcia pacjentów na oddział chorób wewnętrznych. Pacjenci i pracownicy, którzy mogli mieć bezpośredni kontakt z chorym, zostali objęci procedurą kwarantanny, o jej rodzaju zdecydują służby sanitarne - poinformoiwał Robert Makówka, dyrektor SPZZOZ w Sierpcu.

W związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-COV-2 w oddziale chorób wewnętrznych, wykonano testy PCR. Lekarze, pielęgniarki, personel oraz Pacjenci uzyskali negatywny wynik testu PCR. W piątek pozostali pracownicy oddziału zostali poddani badaniom w kierunku SARS-COV-2. Wyniki tych testów nie są jeszcze znane. 

- Robimy wszystko, aby w poniedziałek wznowić przyjęcia naszych najmłodszych pacjentów w oddziale pediatrycznym, a wcześniej, w niedzielę, w oddziale chorób wewnętrznych a także przywrócić pełne funkcjonowanie Przychodni POZ - podkreśla dyrektor Robert Makówka.

Dwa sierpeckie oddziały nie przyjmują nowych pacjentów, natomiast przepełniony jest kolejny - internistyczny. Wynika to m.in. z faktu, że do placówki trafiają chorzy z innych terenów, gdyż zamknięte są m.in. oddziały internistyczne w obu szpitalach w Płocku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE