Reklama

Reklama

Nowoczesne pracownie językowe w płockich szkołach. Jedna z nich działa w SP12 [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To cenny dar dla płockich szkół. W "dwunastce" działa nowoczesna pracownia językowa – jedna z dwudziestu, które działają w miejskich podstawówkach i szkołach średnich. Powstały one dzięki wsparciu PKN Orlen i miasta Płocka.

Reklama

Jak podaje koncern, to program, który ma pomóc najmłodszym mieszkańcom Płocka w nauce języków obcych. 

- PKN Orlen angażuje się w inicjatywy na rzecz mieszkańców Płocka. Koncern jest odpowiedzialnym i aktywnym sąsiadem oraz pełnoprawnym członkiem lokalnej społeczności – przekonywała Marta Soluch, członek zarządu Fundacji Orlen. - Dużą wagę przykładamy do edukacji dzieci i młodzieży. Stąd decyzja o zakupie nowoczesnego wyposażenia pracowni językowych w 11 szkołach podstawowych oraz 9 szkołach średnich. Dotychczas wyposażyliśmy pracownie fizyczne, chemiczne w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

Wśród zakupionego sprzętu znalazło się w sumie 1416 elementów wyposażenia pracowni, takich jak komplety słuchawek, iPady Apple, stoły, komputery czy głośniki.

Prezentacja sprzętu odbyła się w Szkole Podstawowej nr 12, gdzie uczniowie klasy ósmej pokazali, jak w sposób kreatywny uczyć się języka angielskiego. Teraz nauczyciel może organizować zajęcia w parach i „podsłuchiwać” w jaki sposób poszczególny z uczniów korzysta z języka obcego. Dziecko – dzięki specjalnemu nasłuchowi –  może rownież usłyszeć swoją wymowę w słuchawkach, co wpływa chociażby na naukę wymowy i akcentu. 

Nauczyciel ma również możliwość organizowania zajęć w kilku grupach jednocześnie w jednej sali - a dzięki technologii i specjalnym słuchawkom z mikrofonem, młodzież nie przeszkadza sobie nawzajem. 

- Znajomość języków obcych docenią dziś zarówno uczniowie jak i ich rodzice – przekonywała Agata Bogiel, dyrektor SP 12 w Płocku. - Zajęcia w nowocześnie wyposażonych pracowniach językowych to nie tylko nauka, ale frajda i dobra zabawa. A uczenie się przez zabawę to najbardziej efektywne i skuteczne rozwiązanie.

Koszt programu to 490 tys. zł. 400 tys. złotych to wparcie Fundacji Orlen, 90 tys. zł na cel projektu przeznaczyło miasto. Szkoła Podstawowa nr 12 otrzymała około 26 tys. zł na budowę sali. 

W sumie, w ramach programu, wsparcie trafiło do 20 szkół w Płocku. Pieniądze przekazano: Szkole Podstawowej nr 21 im. Fryderyka Chopina, Szkole Podstawowej nr 14 im. prof. Władysława Szafera, Szkole Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego, Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 11 im. Bolesława Chrobrego, Szkole Podstawowej nr 12 im. Miry Zimińskiej – Sygietyńskiej, Szkole Podstawowej nr 13 im. Jana Brzechwy, Szkole Podstawowej nr 17 im. Tadeusza Kościuszki, Szkole Podstawowej nr 18 im. Jana Zygmunta Jakubowskiego, Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 22 im. Janusza Korczaka, Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 23 im. Armii Krajowej, Szkole Podstawowej Nr 20 im. Wł. Broniewskiego, Zespołowi Szkół nr 1, Liceum Ogólnokształcącemu  z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Wł. Jagiełły w Płocku, Zespołowi Szkół Usług i Przedsiębiorczości im. Abp. A.J. Nowowiejskiego, Zespołowi Szkół Technicznych w Płocku, Zespołowi Szkół Ekonomiczno–Kupieckich, Zespołowi Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej – Curie, Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia, Zespołowi Szkół Budowlanych nr 1 oraz III Liceum Ogólnokształcącemu im. Marii Dąbrowskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy