Reklama

Nowinki na bulwarach wiślanych. Co przybyło?

Opublikowano:
Autor:

Nowinki na bulwarach wiślanych. Co przybyło? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Płocki ratusz zainwestował kolejne ponad 270 tys. zł w elementy małej infrastruktury i znaki informacyjne na terenie nabrzeża wiślanego.

Płocki ratusz zainwestował kolejne ponad 270 tys. zł w elementy małej infrastruktury i znaki informacyjne na terenie nabrzeża wiślanego.

Na odcinku od wejścia na molo wzdłuż promenady w kierunku ,,Morki" ustawiono dziewięć ławek oraz 26 koszów na śmieci. 

Na nabrzeżu pojawiły się też znaki informacyjne, pomagające osobom niewidomym i niedowidzącym. To elementy punktowe, wypukłe w formie okrągłych „guzków”’ wykonanych z żywicy chemoutwardzalnej, przymocowanych w sposób niewidoczny do podłoża betonowego. Wykonano też oznaczenia wizualne w postaci białych pasów ostrzegawczych z żywicy poliuretanowej odpornej na warunki atmosferyczne.

Przypomnijmy, że modernizacja nabrzeża rozpoczęła się dwa lata temu. Powstał nowy port jachtowy, prace polegały m.in. na pogłębieniu Wisły i wykonaniu dwóch ostróg. Przebudowana została też promenada. Zmienił się przebieg ul. Rybaki, która została nieco „odsunięta” od rzeki. Dzięki temu powiększył się teren, który można było zaaranżować na cele związane z rekreacją. Na obszarze tym powstały budynki, w których znajdą się lokale gastronomiczne oraz toaleta.

Obok nich jest skwer z ławkami-fotelami, wyposażonymi w gniazda usb do ładowania urządzeń mobilnych, a jeszcze dalej - dwa place zabaw. Wytyczone zostały nowe alejki, stanęły nowe ławki i śmietniczki, jest też ledowe oświetlenie i parkingi.

Wartość całego projektu to prawie 38 mln zł. Na jego realizację gmina zdobyła 23,7 mln zł zewnętrznego dofinansowania – 20 mln zł z Unii Europejskiej i ponad 3,7 mln zł z budżetu państwa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE