Reklama

Nowi mieszkańcy zoo: złotorękie bliźniaki

Opublikowano:
Autor:

Nowi mieszkańcy zoo: złotorękie bliźniaki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Płocki ogród zoologiczny ponownie ma powody do radości. Kilka dni temu przyszła w nim na świat para prześlicznych małpek, tamaryn złotorękich. Maluchy uczepione pazurkami w plecy ojca już możemy oglądać w Pawilonie Herpetarium.

Płocki ogród zoologiczny ponownie ma powody do radości. Kilka dni temu przyszła w nim na świat para prześlicznych małpek, tamaryn złotorękich. Maluchy uczepione pazurkami w plecy ojca już możemy oglądać w Pawilonie Herpetarium.

Ledwie rozeszły się wieści o przetargu na nowe akwaria z rekinami, a teraz jeszcze na dokładkę okazało się, że dopiero co powiększył się przychówek na terenie płockiego ogrodu w postaci parki uroczych bliźniaków, tamaryn złotorękich (Saguinus midas), o czym powiadomili jego pracownicy na stronie internetowej zoo.

Małpki urodziły się 10 października. Od tego czasu rodzicie rodzice troskliwie wypełniają swoje obowiązki, a szczególnie ojciec. To on na ogół nosi młode (matka w przypadku pierwszej ciąży, aby pokazać ojcu, w jaki sposób zajmować się potomstwem), więc przez większość czasu tamaryny pozostają wtulone w jego plecy. Samica przejmuje maluchy na czas karmienia.

Taramryny są niewielkie i szalenie zwinne w poruszaniu się po drzewach. Żyją w lasach deszczowych w dolinie rzeki Amazonki, gdzie formują niewielkie grupki rodzinne. To gatunek rzadki, zagrożony wyginięciem z powodu kłusownictwa i niszczenia ich środowiska naturalnego.

Fot. ZOO Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE