Reklama

Nowi dyrektorzy w oddziałach ZUS. Kto wygrał w Płocku?

Opublikowano:
Autor:

Nowi dyrektorzy w oddziałach ZUS. Kto wygrał w Płocku? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończyły się konkursy na dyrektorów 43 oddziałów terenowych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Zakończyły się konkursy na dyrektorów 43 oddziałów terenowych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. 

Jak poinformował Piotr Olewiński, rzecznik ZUS na Mazowszu, zakończyły się konkursy na szefów oddziałów. Kandydaci musieli wykazać się wiedzą o ubezpieczeniach społecznych i kwalifikacjami społecznymi, a także dobrze wypaść na rozmowie z komisją rekrutacyjną i prezesem. Oficjalnie nowi dyrektorzy obejmą swoje stanowiska  końcem listopada. Jednak nie we wszystkich miastach konkursy zakończyły się sukcesem - w 13 oddziałach nowi szefowie będą powołani jako pełniący obowiązki do czasu rozstrzygnięcia nowych konkursów.

- W tych przypadkach nie wyłoniono kandydatów, którzy spełnialiby stawiane przez zarząd zakładu wymogi - wyjaśnia Piotr Olewiński.

Z taką sytuacją mamy do czynienia w Płocku - p.o. dyrektora oddziału została Beata Pawlińska-Wiak. Nowa szefowa z wykształcenia jest prawniczką, skończyła również studia podyplomowe w zakresie doradztwa podatkowego, windykacji należności, a take zarządzania. Z ZUS jest związana od 2004 r. Przez 12 lat przeszła wiele szczebli kariery - od stanowiska starszego referenta aż po stanowisko wicedyrektorki ds. dochodów w II Oddziale ZUS w Warszawie.

Na fali wielkich zwolnień w ZUS z fotelem dyrektora ZUS musiał pożegnać się Andrzej Ścibło, który był szefem płockiego oddziału od 1991 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE