Reklama

Nowe wybiegi coraz bliżej [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Nowe wybiegi coraz bliżej [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ku końcowi mają się prace związane z budową powstających w zoo wybiegów dla dzikich kotów. Już widać, jak będą wyglądały mieszkanka panter i tygrysów.

Ku końcowi mają się prace związane z budową powstających w zoo wybiegów dla dzikich kotów. Już widać, jak będą wyglądały mieszkanka panter i tygrysów.

Choć nie obyło się bez niewielkiego poślizgu, budowa wybiegów dla panter śnieżnych i tygrysów syberyjskich dobiega końca. Nowe lokum powstało od wschodniej strony ogrodu w dolinie nad stawami u podnóża istniejącej skarpy. Za sąsiadów drapieżniki będą miały kangurzą rodzinkę. Tak było zresztą do tej pory - dopóki żyła stara, schorowana pantera śnieżna (zmarła kilka lat temu), mieszkała tuż obok kangurów.

Życie dwóch kocich par będziemy oglądać zza szyb, o ile oczywiście protoplaści naszych mruczków nie skryją się w grotach na słodkie tête-à-tête. Na konkretne efekty tych randek - nawiasem mówiąc - mocno liczą pracownicy zoo. - Mamy nadzieję, że koty postarają się o potomstwo i powie- przyznaje Magdalena Kowalkowska z płockiego zoo.

Budowa wybiegów pochłonie blisko milion zł, ale z tego 435 tys. ma pochodzić z funduszy unijnych.

Prace są już na finiszu, potem około miesiąca potrwa urządzanie pomieszczeń przez pracowników zoo. Pantery i tygrysy przyjadą do zoo dopiero, gdy wszystko będzie już zapięte na ostatni guzik. Prawdopodobnie późną jesień i zimę spędzą już w Płocku.

Fot. zoo Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE