Reklama

Nowe urządzenia dla policji. Przydadzą się po wystawieniu mandatu

Opublikowano:
Autor:

Nowe urządzenia dla policji. Przydadzą się po wystawieniu mandatu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeśli kierowca zostanie zatrzymany na drodze i otrzyma od policjantów mandat, funkcjonariusze wkrótce zapytają czy woli płacić kartą czy też aplikacją płatniczą w telefonie.

Jeśli kierowca zostanie zatrzymany na drodze i otrzyma od policjantów mandat, funkcjonariusze wkrótce zapytają czy woli płacić kartą czy też aplikacją płatniczą w telefonie.

Policjanci z drogówki i pracownicy Inspekcji Transportu Drogowego będą mieli na wyposażeniu terminale płatnicze. Wybór formy płatności miałby zależeć od osoby ukaranej, jednak przy wyborze płatności kartą należy pamiętać o poniesieniu opłat bankowych. Nowelizację kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia prezydent Andrzej Duda podpisał we wtorek. Ustawa, w której dodano karty i inne instrumenty płatnicze jako możliwości opłaty wystawionego mandatu, zacznie obowiązywać za 30 dni.

Nie wszystkie policyjne samochody zostaną od razu wyposażone w terminale płatnicze. Na początek, do 2020 roku, jak informuje policja, funkcjonariusze otrzymają 2 tys. urządzeń (koszt jednego to około 800 zł). Przetarg na terminale wygrała firma eService, dlatego pierwsze urządzenia mogą trafić do pierwszych policjantów jesienią 2017 roku. Na stronie MSWiA czytamy, że testy tego rozwiązania rozpoczną się tak szybko, jak tylko będzie to możliwe.

- Urządzenia z pewnością najpierw trafią do Komendy Wojewódzkiej, dopiero później do nas - mówi Krzysztof Piasek z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Teraz, kiedy otrzymało się mandat do zapłaty, trzeba było należność uregulować przelewem lub przekazem (jedynie obcokrajowcy mogli płacić gotówką). 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE